Boğaziçi Üniversitesi’nde Lisansüstü Programlar Tanıtım Günü 1 Nisan’da!

Boğaziçi Üniversitesi lisansüstü programlarını 1 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikle tanıtıyor. Lisans mezunlarına ve eğitim aldıkları alanda gelecekte uzmanlaşmak isteyenlere yönelik düzenlenen etkinlik Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te Albert Long Hall’de ve Özger Arnas salonunda gerçekleştirilecek.


Yüksek Lisans ve Doktora Programları ve İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları hakkında bilgi almak isteyen adaylar için düzenlenen etkinlik kapsamında Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden öğretim üye ve öğrencilerin de katılacağı tanıtım gününde programlar hakkında adaylara detaylı bilgiler sunulacak.

Yüksek Lisans ve Doktora Programları ve İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları tanıtımlarının 10:00-18.00 saatleri arasında yapılacağı etkinlikte, lisansüstü programlarının yanı sıra, akademik hayat ve kariyer planlarıyla ilgili bilgilenmek mümkün olacak. Tanıtım günü kapsamında seminerler ise 12:00-16.30 arasında İİBF dersliklerinde yapılacak.

Tarih: 01 Nisan 2017, Cumartesi

Yer: Albert Long Hall ve Özger Arnas Salonu
Saat: 10:00-18.00

Programlar:

Yüksek Lisans ve Doktora Programları
İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programları

Boğaziçi Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Veren Enstitüleri:
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü
Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü
Çevre Bilimleri Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Saat                   Yer       Program Adı

12.00 - 12.20     İB 102   Sistem ve Kontrol Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

13.00 - 13.20     İB 102   Endüstri Mühendisliği Lisansüstü Programı

13.30 - 13.50     İB 102   Makina Mühendisliği Lisansüstü Programı

14.00 - 14.20     İB 102   İnşaat Mühendisliği Lisansüstü Programı

14.30 - 14.50     İB 102   Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı

15.30 - 15.50     İB 102   Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans Programı ve

                                          Bilgisayar Mühendisliği Lisansüstü Programı

                           

Saat                   Yer       Program Adı

12.00 - 12.20     İB 204   Ekonomi ve Finans Yüksek Lisans Programı

12.30 - 12.50     İB 204   İşletme Lisansüstü Programı

13.00 - 13.20     İB 204   Executive MBA Yüksek Lisans Programı

13.30 - 13.50     İB 204   Finans Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

14.00 - 14.20     İB 204   İşletme Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı

14.30 - 14.50     İB 204   Uluslararası İlişkiler: Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu Yüksek Lisans Prog.

15.00 - 15.20     İB 204   İktisat Lisansüstü Programı

15.30 - 15.50     İB 204   Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisansüstü Programı

16.00 - 16.20     İB 204   Bilişsel Bilim Yüksek Lisans Programı

 

             

Saat                   Yer       Program Adı

12.00 - 12.20     İB 211   Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programı

12.30 - 12.50     İB 211   Otomotiv Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

13.00 - 13.20     İB 211   Yapım Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı

13.30 - 13.50     İB 211   Deprem Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

14.00 - 14.20     İB 211   Jeodezi Yüksek Lisans Programı

14.30 - 14.50     İB 211   Jeofizik Yüksek Lisans Programı

15.00 - 15.20     İB 211   Çevre Bilimleri Yüksek Lisans Programı ve

Çevre Teknolojisi Yüksek Lisans Programı

15.30 - 15.50     İB 211   Uluslararası Ticaret Yönetimi Yüksek Lisans Programı

16.00 - 16.20     İB 211   Uluslararası Rekabet ve Ticaret Yüksek Lisans Programı

                           

Saat                   Yer       Program Adı

12.00 - 12.20     İB 301   Elektrik-Elektronik Mühendisliği Lisansüstü Programı

12.30 - 12.50     İB 301   Mekatronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

13.00 - 13.20     İB 301   Matematik Lisansüstü Programı

13.30 - 13.50     İB 301   Eğitim Teknolojisi Yüksek Lisans Programı

14.00 - 14.20     İB 301   Erken Çocukluk Eğitimi Yüksek Lisans Programı

15.00 - 15.20     İB 301   Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Lisansüstü Programı

15.30 - 15.50     İB 301   Sürdürülebilir Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programı

16.00 - 16.20     İB 301   Türk Dili ve Edebiyatı Lisansüstü Programı

                           

Saat                   Yer                                   Program Adı

12.00 - 12.20     Kriton Curi Salonu         Eğitim Bilimleri - PDR Yüksek Lisans Programı

12.30 - 12.50     Kriton Curi Salonu         Eğitim Bilimleri - Yetişkin Eğitimi

13.00 - 13.20     Kriton Curi Salonu         Öğrenme Bilimleri Lisansüstü Programı

13.30 - 13.50     Kriton Curi Salonu         Fizik Lisansüstü Programı

14.00 - 14.20     Kriton Curi Salonu         Kimya Lisansüstü Programı

14.30 - 14.50     Kriton Curi Salonu         Moleküler Biyoloji ve Genetik Lisansüstü Programı

15.00 - 15.20     Kriton Curi Salonu         Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

15.30 - 15.50     Kriton Curi Salonu         Kimya Mühendisliği Lisansüstü Programı

16.00 - 16.20     Kriton Curi Salonu         Sanayiye Araştırmacı Yetiştirme Programı ve LIFESCI

                           

Saat                   Yer                                   Program Adı

12.00 - 12.20     John Freely Salonu         Sosyal Politika Yüksek Lisans Programı

12.30 - 12.50     John Freely Salonu         İngiliz Dili Eğitimi Lisansüstü Programı

13.00 - 13.20     John Freely Salonu         Dilbilim Yüksek Lisans Programı

13.30 - 13.50     John Freely Salonu         İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisans Programı

14.00 - 14.20     John Freely Salonu         Eleştiri ve Kültür Çalışmaları Yüksek Lisans Programı

14.30 - 14.50     John Freely Salonu         Felsefe Yüksek Lisans Programı

15.30 - 15.50     John Freely Salonu         Yönetim Bilişim Sistemleri Lisansüstü Programı

16.00 - 16.20     John Freely Salonu         Asya Çalışmaları Yüksek Lisans Programı

                           

Saat                   Yer                                   Program Adı

14.00 - 14.20     Özger Arnas Salonu       Çeviribilim Doktora Programı (TBA)

14.30 - 14.50     Özger Arnas Salonu       Sosyoloji Yüksek Lisans Programı

15.00 - 15.20     Özger Arnas Salonu       Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

15.30 - 15.50     Özger Arnas Salonu       Psikoloji Bilimleri Yüksek Lisans Programı

Daha fazla bilgi için ziyaret ediniz : 
http://adaylar.boun.edu.tr/tr-TR/Sayfa/Basvuru/Lisansustu/Tum

Başvuru Formu Linki

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWWh6Sscvfp0Du6SYqu-CJW_L6-Xmi0qTaAlb59MWKCmIbiw/viewform

 

Bilgi ve İletişim

E- posta: lisansustutanitim@boun.edu.tr

Telefon: 0 212 359 67 03

 

Tarih: 23 Mart 2017