Boğaziçi Üniversitesi'ne Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan önemli destek

Boğaziçi Üniversitesi’nin dünyaca ünlü sanatçıları ağırladığı, gelenekselleşen Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile 20. Yılında da her Çarşamba akşamı İstanbullu müzikseverleri aynı çatı altında toplamaya devam edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan yıllar içinde pek çok önemli sanatçıyı, oda müziği grubunu, dans topluluğunu ve sanat merkezlerinin aranan solistlerini ağırlayan AlbertLong Hall Konserleri’nin  20. yılının kutlandığı 2017’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destekle devam edebildiğini  belirterek; “Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi için çok önemli bir klasik müzik geleneği olan Albert Long Hall Konserleri’ne verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim" dedi.

Bahar Dönemi Konserleri dinleyenleri başka bir evrene taşıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile 20. yılında görkemli konserlere ev sahipliği yapmaya devam edecek olan Albert Long Hall’de 2017 Bahar Dönemi Konserleri, İngiliz sanatçılar, Rhiannon Llewellyn, Sarah Champion, Bradley Smith, Nicholas Merryweather,William Wann ve Edwige Herchenroder’in icra edeceği Brahms: Aşk Şarkıları ve Schuman: İspanyol Şarkıları ile başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik 2017 Bahar Konserleri’nde Pekineller’den çellist Amit Peled’e, Marie-Pierre Langlament ve Martin Löhr’e; Ayşegül Sarıca, Ayla Erduran, Gülsin Onay, Bülent Evcil, Toros Can, Cihat Aşkın, Ayla Erduran ve Elvin Hoxha’ya; Arcadia Quartet’ten İstanbul Sinfonietta’ya, Berlin Deutsche Oper Solistlerine, Festa Rustica Ensemble’dan Barış İçin Müzik Orkestrası’na kadar pek çok solist ve toplulukla birbirinden renkli dinletiler sergilenecek.

Tarih: 23 Şubat 2017