Boğaziçi’ne Hoşgeldiniz !

Boğaziçi’nde ilk hafta Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde öğrenci kulüplerinden etkinlikler ve Oryantasyon programı ile coşkuyla başladı…

Boğaziçi Üniversitesi her yıl yeni gelen öğrencilerine “Hoşgeldiniz” demek ve okulu tanıtmak için gerçekleştirdiği Oryantasyon Günleri’ne bu yıl 29 Eylül Salı günü Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde start verdi. Okul yöneticilerinin açılış konuşmalarını yaptığı programın devamında BÜMK (Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü) Klasik Müzik Korosu ve BÜFK (Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü) dans müzik gösterisiyle sahne aldı.

Açılış konuşmasını yapan Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci İşleri Dekanı Prof. Dr. Biray Kolluoğlu, her sene bugünlerde en az yeni gelen öğrenciler kadar heyecanlandıklarını belirtirken bütün hava muhalefetine rağmen salonu dolduran kalabalığı “Boğaziçi Üniversitesi’ne hoş geldiniz!” diyerek selamladı.

Bir üniversitenin iyi olması için üç unsurun gerekli olduğundan bahseden Kolluoğlu, “Bir üniversitenin iyi olabilmesi için hocalarının iyi olması gerekiyor, üniversitenin altyapısının yeterli olması gerekiyor; spor tesislerinden laboratuvarlara donanımlı bir üniversite olması gerekiyor. Bir üniversiteyi iyi yapan üçüncü şey ise öğrencileri. Bu işi de siz çok iyi yapıyorsunuz” dedi. Boğaziçi Üniversitesi’ni oluşturan ana unsurun öğrencileri olduğuna dikkat çeken Kolluoğlu, Boğaziçili olmanın yalnızca derslerde başarılı olmak anlamına gelmediğini; aynı zamanda kulüplerde ve sosyal aktivitelerde aktif yer alarak gerçek bir Boğaziçili olunabileceğini vurguladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsü Koordinatörü Doç. Dr. Emre Otay ise öğrencilere kendi üniversite deneyimlerinden bahsetti. Okul boyunca en çok keyif aldığı zamanların yurtta geçirdiği dönemler olduğunu söyleyen Otay, Kilyos’taki öğrencilerin bir yıl boyunca çok önemli deneyimler ve dostluklar edineceğini aktardı.

Konuşmaların ardından BÜMK Klasik Müzik Korosu ve BÜFK dans müzik gösterisi ilgiyle izlendi. Kulüpler performanslarıyla öğrencilerden yoğun ilgi topladı. Açılış programın ardından günün geri kalanında Kilyos’a gelen kulüplerle tanışma imkânı bulan öğrenciler kendi ilgi alanlarına yönelik öğrenci kulüplerine kaydolma şansı yakaladı.

2015-2016 akademik yılına giriş kapsamında düzenlenen Oryantasyon Programı 29 Eylül - 1 Ekim 2015 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi'nin Kilyos, Kuzey, Uçaksavar ve Güney Kampüslerinde renkli buluşmalara ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

 

Haber: Kurumsal İletişim Ofisi

Tarih: 01 Ekim 2015