British Academy’den Volkan Yılmaz’a Araştırma Ödülü

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Volkan Yılmaz Birleşik Krallık’ın Sosyal ve Beşeri Bilimler alanındaki resmi bilimler akademisi olan British Academy tarafından Sosyoloji ve Siyaset Bilimi alanlarında ‘Newton Advanced Fellowship Araştırma Ödülü’ne değer görüldü.

British Academy desteği ile Yılmaz, önümüzdeki iki yıl boyunca King’s College London, Uluslararası Kalkınma Bölümü ortaklığıyla sağlık politikaları alanında araştırmalar yürütecek. British Academy Yılmaz’ın sağlık hukuku ve ekonomisi alanlarında London School of Economics and Political Science ve University of York’ta ileri düzey eğitimlere katılımını destekleyecek.

Ayrıca Newton Advanced Fellowship kapsamında King’s College London, Uluslararası Kalkınma Bölümü ile Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Sosyal Politika Anabilim Dalı arasında sağlık politikaları araştırmaları alanında uzun dönemli araştırma ortaklıkları kurulmasının altyapısı oluşturulacak.

Volkan Yılmaz’ın The Politics of Health Care in Turkey başlıklı kitabı Palgrave Macmillan Yayınları tarafından bu yıl yayınlanmıştı.

Haber: Kurumsal İletişim Ofisi

Tarih: 26 Aralık 2017