Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu'nun 14. eğitim programı mezunlarını verdi

2014 yılından beri çalışmalarına devam eden Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, 14. eğitim programını Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın katıldığı mezuniyet töreni ile tamamladı.

6- 13 Eylül tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen eğitime Türkiye’nin 18 farklı şehrinden gelen, meclisteki siyasi partilerde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışan 31 başarılı genç katıldı.

Yaz 2020 eğitim programında Prof. Dr. Ayşe Buğra, Doç. Dr. Aziz Çelik, Prof. Dr. Emre Erdoğan, Doç. Dr. Evren Balta, Doç. Dr. Fatih Artvinli, Prof. Dr. Fikret Adaman, Doç. Dr. Gün Kut, Hakan Altınay, Dr. Öğr. Üy. Hidayet Tuksal, İz Öztat, Michael Bode, Prof. Dr. Murat Gülsoy, Prof. Dr. Oktay Uygun, Prof. Özgür Orhangazi, Pınar İlkiz, Prof. Dr. Pınar Uyan, Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof.Dr. Senem Aydın-Düzgit, Suat Kardaş, Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, Ulaş Bayraktar, Doç. Dr. Volkan Yılmaz, Prof. Dr. Zafer Yenal ve Doç. Dr. Zeynep Kadirbeyoğlu dersler verdi.

Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, 2014 yılında Avrupa Konseyi Siyasi Çalışmalar Okulları Ağı’nın bir parçası olarak İstanbul’da kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile imzalanan protokol uyarınca, çalışmalarını Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştiren Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, Türkiye’nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri bir araya getirmeyi ve bu gençlerin akademik gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda farklı siyasi görüşlere sahip olan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 25-35 yaş arası gençlere Avrupa norm ve kurumlarını tanıtmayı, onlarla farklı politika alternatiflerini tartışmayı ve onların hedeflerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olacak temel becerileri kazandırmayı amaçlayan eğitimler düzenliyor.