Boğaziçi Kürek Takımı tüm madalyaları topladı

Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı Sapanca'da gerçekleştirilen Akademi Federasyon Kupası yarışlarından madalyalar ile döndü.

6-8 Mart 2020 tarihleri arasında Sakarya/Sapanca-Kırkpınar Mevkii’nde yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası ve Deniz Küreği Federasyon Kupası sonuçlandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı iki gün süren yarışlarda, ilk gün kazandığı çok sayıda madalyanın ardından ikinci gün katıldığı bütün yarışlarda da Altın Madalya alarak Boğaziçi Üniversitesi adına büyük başarı elde etti.

Kadın sporculardan oluşan Kürek Takımı 4x, 2x ve 1x kategorilerinde Altın Madalya kazanarak tüm kategorileri birinci bitirerek birincilik kupasının sahibi olurken erkekler; 8+ ve 2-'te Altın, 4-'te Gümüş, 2x'de Bronz madalya ile ikincilik kupasının sahibi oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kürek Takımı kaptanlarından Bilge Suldur, takım olarak sezona başarılı bir başlangıç yaptıklarını belirterek takımın başarısını şöyle değerlendirdi: ‘’Geçtiğimiz hafta sonu Sapanca'daki yarışlardaydık. Sezona gerçekten çok  güzel bir başlangıç yaptık, önümüzdeki yarışlar için güzel bir motivasyon oldu. İlerleyen dönemde bu güzel haberlerin devamını gelmesini umuyoruz’’.