Boğaziçi Üniversitesi Azerbaycan’ın yönetici liderlerini mezun etti

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin Azerbaycan’ın önde gelen bankalarından Kapital Bank’ın üst düzey yöneticilerine yönelik hazırlamış olduğu Management Excellence Programı’nın sertifika töreni 6 Eylül tarihinde Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törene Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, Kapital Bank CEO’su Rovshan Allahverdiyev, BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut ve programın akademik koordinatörü Prof. Dr. Meltem Özturan katılarak mezun olan 18 yöneticiye sertifikalarını takdim etti.

Törende bir konuşma yapan Rektör Mehmed Özkan Azerbaycan ile Türkiye arasındaki tarihi ve kültürel dostluğa değinerek günümüzde sadece kültürel ve folklorik anlamda değil ekonomik, bilimsel işbirlikleri gibi alanlarda da iki ülkenin yakınlaşması gerektiğini ifade etti. Bu programın bu yönde bir başlangıç olduğunu söyleyen Özkan, bu programda Azerbaycan’ın en güçlü kurumlarından biri olan Kapital Bank ile işbirliği yapmanın Boğaziçi Üniversitesi adına da ufuk açıcı bir deneyim olduğunu kaydetti.

BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut ise konuşmasında  Kapital Bank yöneticilerine özel olarak hazırlanan Liderlik Eğitimi programının altı ay önce başladığını belirterek, bu programın aslında bir eğitim yolculuğu olduğunu ve Azerbaycan’ın en önde gelen bankası ile işbirliği yapmanın BÜYEM adına mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Galeri 1 Fotoğraf