Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı’ndan bir birincilik daha

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen 13’üncü Nurolbank Campus Cup Yelkenli Yarışları’nda Boğaziçi Üniversitesi IRC-3 sınıfında birinci oldu. 11 üniversiteden 15 takımda 250 yelkencinin mücadele ettiği organizasyonda, Boğaziçi Üniversitesi genel klasmanda ise üçüncü sırada temsil edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü’nün ulusal başarılarına bir yenisi daha eklendi. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından Marmaris Körfezi’nde düzenlenen “13’üncü Nurolbank Campus Cup Yelkenli Yarışları”nda Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı IRC-3 sınıfında birinci, genel klasmandaysa üçüncü sırada yer aldı. İki gün süren üniversiteler arası yarışlarda 11 üniversiteden 15 takım, kullanılan teknelerin boyut ve kapasitelerine göre belirlenen IRC-1, IRC-2 ve IRC-3 sınıflarında mücadele etti.

SINIFINDA İLK SIRADA

IRC-3 sınıfı kapsamında düzenlenen üç yarışta ortalamada en iyi puanı alan Boğaziçi ekibi, genel klasmanda ise üçüncü sırada yer buldu. Erkek ve kadın toplamda yedi kişiden oluşan Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı, zorlu yarışlarda birinciliği aldıkları için mutlu olduklarını belirtirken, gelecek yarışmalarda daha iyi dereceler için herkesten destek beklediklerini de ifade etti.

MIYC Başkanı Zafer Öznur ise yaptığı açıklamada, üniversitelilerin mücadele ettiği yarışları iyi bir organizasyonla tamamladıklarını söyledi. Yarışlarda dereceye giren takımlara kupaları ise kulüp bahçesinde takdim edildi.