Boğaziçi Üniversitesi’nde Klasik Müzik Günleri 15 Ekim’de Başlıyor

Yeni öğretim yılını müzik ziyafetiyle karşılayacak olan Boğaziçi Üniversitesi’nin geleneksel Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri 15 Ekim’de başlıyor. Dünyaca ünlü Amerikalı çellist Amit Peled ile başlayacak olan konserler dizisi klasik müzik severlere unutulmayacak bir güz programı sunacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nin entelektüel derinlik ve kültür-sanat faaliyetlerini öğrencilerle buluşturmak adına 18 yıldır sürdürdüğü Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri bu yıla da damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Bir klasik haline gelen Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Garanti Bankası’nın desteğiyle 15 Ekim günü Şef Gürer Aykal yönetiminde İstanbul Sinfonietta’nın çalacağı Elgar’ın Serenatı ve Çaykovski’nin Floransa Anısı ile başlıyor. Dünyanın en ünlü viyolonsel sanatçılarından Amit Peled’den Haydn’ın Do Majör Konçertosu müzikseverlere ziyafet sunacak.

Arkası kesilmeyecek müzik ziyafetleri 22 Ekim’de Polonya’nın son yıllarda en çok ünlenen kuvarteti Apollon Musagète’in ve dâhi Polonyalı piyanist Mateusz Borowiak’ın resitaliyle devam edecek. Albert Long Hall, 24 Ekim Cuma günü Cem Mansur şefliğinde, piyanoda Emir İlgen, Türkiye Gençlik Oda Orkestrası’nı ağırlayacak.

Güz programının tamamı için: http://www.klasikmuzik.boun.edu.tr/