Boğaziçi Üniversitesi’nden Soma’da çocuklar için Yaz Okulu

Boğaziçi Üniversitesi’nin toplumsal duyarlılık ilkeleri çerçevesinde yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, lisans ve lisansüstü öğrencileri tarafından Manisa’nın Soma ilçesinde düzenlenen ‘’Yaz Okulu’’nda 5-6-7-8. sınıf öğrencilerine yönelik yaratıcı drama, matematik, Türkçe, ekolojik farkındalık, İngilizce, kariyer, duygu ve sanat atölyeleri gerçekleştirildi.

27-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi tarafından, Soma Kaymakamlığı ile işbirliği çerçevesinde düzenlenen Yaz Okulu’na Somalı aileler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nden Senem Yıldız, Şebnem Yalçın ve Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından Z. Hande Sart’ın koordinasyonunda, araştırma görevlileri Sevde Barış ve Önsel Gürel Bayralı ve lisans/lisansüstü öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından planlanıp uygulanan Yaz Okulu’na Boğaziçi Üniversitesi’nden aralarında Gizem Gücal, Merve Gamze Ünal, Merve Özmeral, Hüner Buse Yeloğlu, Kübra Gergin, Seray Yüksel, Varol Ardil, Esra Eker, Şennur Yirmibeşcik, Edanur Altınöz, Elif Çatmakaş’ın yer aldığı gönüllü öğrenciler de katılarak destek verdi.