Boğaziçili 4 Öğrenci Girişimcilik Vakfı Fellow Programında

Girişimciliğin değişimin anahtarı olduğuna inanan iş insanları ve fikir önderleri ile birlikte girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için 2014 yılında kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı (Girvak), girişimci genç liderleri desteklemek amacıyla her yıl Fellow Programına öğrenci kabul ediyor. 2019 yılı Fellow Programına başvuran 113.000 aday arasından seçilen 48 öğrenci arasında Boğaziçili 4 öğrenci de var.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Umar, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Cem Gündoğan, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Eylül Yalçınkaya ve Ekonomi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Onur Uras, Girişimcilik Vakfı’nın 2019 Fellow Programına katılmaya hak kazanan 48 genç arasında girdi. 2018 yılında programa katılan 2 öğrenciyle birlikte Boğaziçi Üniversitesi’nden 6 öğrencinin dahil olduğu Fellow Programı, fikirlere değil insanlara yatırım yapma amacıyla seçilen fellow’lara 12 ay boyunca burs sağlıyor ve iki ayda bir düzenlenen FellowUp buluşmalarında katılımcıların ilham verici girişimcilerle buluşmalarına ve global bir networkün parçası haline gelmelerine olanak tanıyor.

Altı adımdan oluşan seçim süreci ile her yıl belirli sayıda öğrencinin seçildiği Fellow Programına, 2019 yılı için Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden 17-24 yaş arası 113.000 genç başvuru yapmıştı. 113.000 aday arasından 48 öğrencinin fellow olarak seçildiği program girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesini hedefliyor.