Boğaziçili mezunlar Londra’da Burs Fonu’na destek için buluştu

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ev sahipliğinde ‘’Yurtdışında Yaşayan Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Buluşuyor’’ temalı ilk buluşma 27 Eylül’de Londra’da gerçekleştirildi. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in de yer aldığı buluşmada mezunlar, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri için Burs Fonu’na anlamlı bir katkıda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Önder Şahin’in ev sahipliğinde  Londra’da biraraya gelen Boğaziçi Üniversitesi mezunları arasında Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş gibi başarılı mezunlar da yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nin 156. Kuruluş yılında Londra’da gerçekleşen buluşmaya 100’e yakın mezun katıldı. Uluslararası iş ve siyaset dünyasından üst düzey Boğaziçili yöneticilerin katıldığı buluşma kapsamında Londra Büyükelçiliği de ziyaret edildi. Büyükelçi Ümit Yalçın makamında Boğaziçi Üniversitesi yöneticilerini ve mezunları kabul etti. Aynı gün ayrıca Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının yoğun olarak çalıştığı Facebook merkezi ziyaret edildi.

Mezunlar buluşması akşam Parlamento Binası’nda düzenlenen akşam yemeği ile devam etti.  Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri için oluşturulan Burs Fonu’na katkı amacıyla düzenlenen; Facebook, Mckenzie Diageo ve THY’nin katkılarıyla gerçekleştirilen akşam yemeği sonunda Boğaziçi mezunları 80 bin TL üzerinde bağışta bulunarak mezun oldukları kuruma anlamlı bir destekte bulundular.