Boğaziçili yelkenciler Fransa’da dünyanın en büyük yelken kupası yarışlarında!

Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü,The EDHEC Sailing Cup’ta...

Türkiye'nin ilk üniversite yelken topluluğu olan Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü, Avrupa’nın en büyük sportif organizasyonlarından biri olan The EDHEC Sailing Cup’ta (Course Croisière EDHEC) yarışacak.

180'den fazla üniversite takımının katıldığı dünyadaki en büyük üniversiteler arası yelken kupası olan 49. EDHEC Kupası, 1969 yılından bu yana EDHEC Business School tarafından düzenleniyor. 31 Mart – 08 Nisan 2017 tarihleri arasında Arzon, Crouesty Limanı’nda gerçekleşmekte olan turnuvada yarışacak Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü’nün beş kişilik J80 ekibi Nurettin Dorukhan Sergin (trim), Arif Ertuğ Cebeci (anayelken), Mustafa Selman Akıncı (başüstü), aynı zamanda 470 sınıfında yarışan milli yelkenci Sevim Sırma Karaca (dümen) ve Sinem Dalkılıç’tan (piyano) oluşuyor. Yarışlara MIT, Harvard, Cambridgre, UCLA'dan takımlar da katılıyor.

Boğaziçi ekibi yelkene gönül vermiş, geçtiğimiz yıl vefat eden Boğaziçili Bülent Sandal  adına yarışıyor ve yarış süresince, canlı paylaşımlar yapılıyor. Boğaziçi'ni ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek üzere olan yola çıkan takım yelken dalında Boğaziçi Üniversitesi'nin adını tüm Türkiye'ye dünyaya duyurmayı hedefliyor.

  Boğaziçi Üniversitesi Denizcilik ve Yelken Kulübü’nü bounsailing Instagram hesabından takip edebilirsiniz…