BÜYEM iş birliğiyle genç yetenekler sosyal girişimcilik ekosistemine kazandırılacak

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği ve Kale Grup iş birliğiyle hayata geçen Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’nde ücretsiz düzenlenecek Sosyal Girişimcilik Eğitim Programı’nın ilk dönem başvuruları 7-30 Mart arasında alınacak. Programla gençlerin sosyal inovasyon ve sosyal girişimcilik dünyasıyla tanıştırılması, bu alanda çalışmak için gerekli temel yetkinliklerle ekosistem bağlantılarının kazandırılması amaçlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği ve Kale Grup iş birliğiyle oluşturulan Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’nde düzenlenecek Sosyal Girişimcilik Eğitim Programı’nın birinci dönemi için kayıtlar 7 Mart’ta başlıyor. Toplumsal problemler için ortak akıl yaratmak amacıyla hazırlanan, alanın önde gelen uzmanların yer alacağı Sosyal Girişimcilik Eğitim Programı’na, Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencileri online katılabilecek. Program kapsamında Genç Girişimciler için Yönetim ve Liderlik Modülü, Sosyal Girişimcilik Modülü ve Proje Atölyesi de yer alacak. Ayrıca UN SDSN tarafından sağlanan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını Gerçekleştirme programına da erişilebilecek.

Sosyal Girişimcilik Eğitim Programı yıl boyunca dört dönem düzenlenecek. Her bir dönemin online eğitim süreci sekiz, atölye süreci ise dört hafta olacak. Online eğitim sürecini tamamlayan öğrenciler arasından atölye sürecine geçmek için kabul mekanizması işletilecek.

“PROGRAMI TAMAMLAYANLAR SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK İÇİN İHTİYACI OLAN SOSYAL GİRİŞİM GÜCÜNE KAVUŞABİLECEK”

Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’nin tanıtım toplantısında konuşan BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut, bu program sayesinde gençleri sosyal girişimcilik açısından teşvik etmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, “Sosyal Girişimcilik Eğitim Programı ile özellikle sürdürülebilir bir dünya için toplumsal fayda yaratacak nitelikte anlamlı bir kariyer hedefleyen gençleri teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bu programı tamamlayanlar, yeni bir kariyer yolculuğu için gereken yönetim ve liderlik yetkinlikleri kazanacak sürdürülebilir gelecek için ihtiyacı olan sosyal girişim gücüne kavuşabilecek. Bir sosyal girişimcinin hareket alanını geliştirmek üzere ihtiyaç duyduğu sosyal ilişkileri de bu program sayesinde kurabilecek” diye konuştu.

“SOSYAL GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNDEKİ BOŞLUĞU DOLDURACAĞIZ”

Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’nin tanıtım toplantısına konuşan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ise tüm gençleri akademiye katılmaya da davet etti. Bu projeyle fırsat eşitliği sunmayı amaçladıklarını belirten Okyay şunları söyledi:

“Tüketmek yerine üretmeyi seçenlerin bilinçli tercihleriyle yarınlara çok daha iyi bir gelecek bırakmanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Sürdürmekte olduğumuz İyi Bak Dünyana hareketi kapsamında, daha iyi bir dünya hedefiyle Türkiye’nin her köşesinden gençlerimizi sosyal girişimcilik ekosistemine kazandırmak için Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi ile fırsat eşitliği sunuyoruz. Bu inancı bizimle paylaşan ve harekete geçmek isteyen tüm gençlerimizi, Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’ne katılmaya davet ediyoruz.”

Başvuru yapmak için tıklayınız.