Dört gün sürecek renkli bir programla Boğaziçi’ne merhaba!

Boğaziçi Üniversitesi’ne 2019-2020 akademik döneminde yeni katılacak öğrenciler için düzenlenen Üniversiteyi Tanıma Günleri (Oryantasyon Programı) 16-19 Eylül tarihleri arasında Kilyos ve Güney Kampüs’te gerçekleştirilecek. Yeni Boğaziçili öğrenciler dört gün sürecek renkli bir program ile Boğaziçi Üniversitesi’ndeki akademik ve kültürel yapıyı tanıma fırsatı yakalayacaklar.

16 Eylül Pazartesi günü Kilyos Kampüsü’nde başlayacak oryantasyon programında öğrenciler, “Derse Girmeden AA Alınır mı? BÜ’de Akademik Yaşam,” “Yalnız Değilsiniz: BÜ’de Psikolojik Danışma ve Destek,” “Kampüste Hayatta Kalmanın Yolları: 7/24 Kampüs Yaşamı,” “BÜ Öğrencisi Zamanı Nasıl Kullanır?” “BÜ Yurtlarında Yaşam” gibi ders başlıkları çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde üniversite hayatına ve üniversiteli olmaya dair bilgilerin aktarılacağı “BU 101: Üniversiteyi Tanıma Dersleri”ne katılabilecekler.

Öğrenciler derslerin ardından ayrıca “Münazara Gösteri Maçı” ve “Başıbozuklar Dans Müzik Gösterisi” gibi Boğaziçi’nin zengin sosyal yaşamını yansıtan etkinliklerle tanışabilecekler. Öğrenci kulüplerinin etkinlikleri ve tanıtımları 17-19 Eylül tarihleri arasında da devam edecek.

Üniversiteyi Tanıma Günleri kapsamında öğrencilerin dersleri kolaylıkla takip edebilmesi için “Üniversiteyi Tanıma Dersleri” Kilyos Kampüsü’nde ve Güney Kampüs’te tekrarlanacak. 16 ve 17 Eylül 2019 tarihlerinde Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde sunulacak başlıklar, 18 ve 19 Eylül 2019 tarihlerinde ise Güney Kampüs’te izlenebilecek.

Oryantasyon programı dahilinde öğrenciler kampüs ve üniversite bölüm turlarına da katılıp üniversite hakkında temel bilgilere sahip olabilecekler.

Üniversiteyi Tanıma Kitabı

https://ogrencidekanligi.boun.edu.tr/sites/ogrencidekanligi.boun.edu.tr/files/utk.pdf

Üniversiteyi Tanıma Günleri Bilgi Kitapçığı 

https://ogrencidekanligi.boun.edu.tr/sites/ogrencidekanligi.boun.edu.tr/files/utg.pdf

 

Galeri 1 Fotoğraf