En renkli mezun etkinliği BÜ'yülü Bir Gün’de ‘’Değişim’’ konuşulacak

Boğaziçi Üniversitesi mezunlarını ve dostlarını birbirinden renkli konularla ve yaşamın farklı kulvarlarında fark yaratmış konuşmacılarla buluşturan “BÜ'yülü Bir Gün”, altıncı yılında konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Ofisi’nin düzenlediği ve9 Kasım’da gerçekleştirilecek BÜ'yülü Bir Gün’de Boğaziçi mezunları; eski sınıflarında yıllar sonra yine bir araya gelecekler. Alanlarında önde gelen isimlerin verecekleri derslerde ‘’Değişim’’ temasının izinden giderek sanattan bilime, teknolojiden sürdürülebilirliğe birçok alanda ve tartışma başlığı altında düzenlenecek oturumlarla ve etkinliklerle dopdolu bir gün geçirecekler.

9 Kasım Cumartesi günü Güney Kampüs’te gerçekleşecek olan “BÜ'yülü Bir Gün”de mezunlar, farklı alanlarda öne çıkmış isimlerin konuşmalarını dinleyecek ve panellere katılacaklar. Alanında uzman ve başarılı isimlerin katılımıyla, “Yarından Sonra” çatısı altında bu yıl BÜ’yülü Bir Gün’ün bu seneki teması “Değişim”.

 

Günümüz imkanlarıyla yarını düşünmenin hesaplanabilir bir iş, dolayısıyla yaratıcı bir iş olduğunu ve yaratıcı olanların yarından sonrasını şekillendirebileceği fikrinden yola çıkan “BÜ'yülü Bir Gün,” saat 10.00’da başlayacak ve gün boyu sürecek.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını, mezunlarla ilişkilerden sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Zafer Yenal yapacak; BÜ’yülü Bir Gün daha sonra Prof. Dr. Erhan Erkut ve Ebru Dorman’ın konuşmalarıyla devam edecek. Etkinlik kapsamında ayrıca Şemsa Denizsel “Bir Hayalin Peşinde, Bir Hayalin İçinde” başlıklı konuşmasını ve Prof. Dr. Ayşegül Toker ile Prof. Dr. Zafer Yenal ve Levent Kömür “Değişen Markalama Dünyası: Influencerlardan Neler Öğreniyoruz?” başlıklı konuşmalarını yapacaklar.

 

Cengiz Genç’in “Sürdürülebilir Tarım,” başlıklı konuşmasının ardından Aret VartanyanAydın Soysal ve Tunçel Gülsoy; “Bırak Değişik Kalsın” başlıklı bir konuşma yapacaklar.

Saat 14.00’te Rektörlük Konferans Salonu’nda Prof. Dr. Eva Şarlak (Işık Üniversitesi) moderatörlüğünde Dr. Öğr. Üyesi Pınar Yelmi (Işık Üniversitesi), Fotografçı Mehmet Kısmet, Oskar Fuchs, Korkmaz Çakar ve Erdem Kayhan Gürbüz’ün katılımıyla “Teknolojide Yenileşim: İstanbul’da Değişim” konulu Panel ve Leica’nın BÜ’yülü Bir Gün kapsamında özel olarak düzenlemiş olduğu “Ara Güler’in İzinde İstanbul’da Değişim Fotoğraf Yarışması’nın” ödül töreni yer alacak.

 

Demir Demirgil Salonu’nda ise Prof. Dr. Asım Karaömerlioğlu moderatörlüğünde Prof. Dr. Necati Aras, Mehmet Başer ve Dr. Kerem Can Özkısacık “Türkiye’de Dijital Dönüşüm/İş Analitiği Uygulamaları” konusunu masaya yatıracak.

 

“BÜ'yülü Bir Gün”ün panel ve konuşma takviminde son olarak Prof. Dr. Biray Kolluoğlu moderatörlüğünde Behiç Ak, “Değişim” konusunu bir kez daha gündeme getirecek ve Prof. Dr. Arzu Tektaş’ın moderatörlüğünde Serra Titiz, Başak Süer ve Eray Erdoğan sürdürülebilirlik ve sosyal girişimcilik arasındaki ilişkiyi tartışacak.

 

Bu sene BÜ’yülü Bir Gün’de BUKAL’ın katkılarıyla, ‘’Tünellerde Ara Güler’in İzinde İstanbul’da Değişim-Yarışma Fotoğrafları Sergisi’’, Kennedy Lodge’da Leica ve Ara Güler Müzesi’nin katkılarıyla “Ara Güler Fotoğrafları Sergisi”, Boğaziçi Filarmoni Orkestrası’nın “Steplerde Tango” başlıklı konseri ve “Geçmişten Günümüze Tarihi Binalarıyla Güney Kampüs Turu” gerçekleştirilecek. BÜ’yülü Bir Gün, Aşiyan’da gerçekleşecek olan Boğaziçi Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun “Aşiyan’da İstanbul Şarkıları” konseriyle sona erecek.

 

Detaylı bilgi için: https://buyulubirgun.boun.edu.tr/program

Bilet için: https://www.biletix.com/etkinlik/YXS03/TURKIYE/tr