Girişimciliğin Gen Haritası Paneli 20 Mart’ta

Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi Amway ve Türkiye’nin girişimcilik konusunda öncü kurumu Boğaziçi Üniversitesi ‘Girişimciliğin Gen Haritası’ paneli düzenliyor. Amway’in geleneksel olarak hazırladığı Amway Küresel Girişimcilik Raporu sonuçlarının da açıklanacağı panel, konusunda uzman isimlerin ve akademisyenlerin de katılımıyla 20 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi Amway ve Boğaziçi Üniversitesi birlikte bir ‘Girişimciliğin Gen Haritası’ paneli düzenliyor. Konusunda uzman isimler, akademisyenler ve yöneticiler ‘Girişimciliğin Gen Haritası’ paneli kapsamında 20 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da bir araya gelerek kadınların ve gençlerin girişimcilik serüvenini masaya yatıracak. Türkiye’nin girişimcilik konusunda öncü kurumu Boğaziçi Üniversitesi ile düzenlenecek panelde; GFK tarafından hazırlanan Amway Küresel Girişimcilik Raporu sonuçları da kamuoyu ile paylaşılacak.

Cem Seymen’in moderatörlüğünde gerçekleşecek panelin açılış konuşmasını, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker ve Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu yapacak. Panel oturumu ise, Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan, armut.com Kurucusu ve CEO’su Başak Taşpınar Değim ve Fuskey.com’un Kurucu Ortağı Doğan Asil’in katılımı ile gerçekleşecek.

Amway, TUM (Technische Universität München) Yönetim Okulu Strateji ve Organizasyon (Kürsüsü) Başkanlığı ile hazırladığı 5. Amway Küresel Girişimcilik Raporu da GFK Genel Müdür Yardımcısı Fulya Durmuş tarafından panelde sunulacak. Araştırma bu yıl rekor bir sayıyla 38 ülkeye genişleyerek, yaşları 14-99 arasındaki 43 bin 902 erkek ve kadınla yüz yüze ve telefonla yapılan anketlerle gerçekleştirildi. Küresel Girişimcilik Raporu; girişimcilik konusunu teşvik ederek modern ekonomilerde girişimcilerin oynadığı role dikkat çekmek, özellikle kadın ve gençleri bilinçlendirmeyi hedefliyor. Dünya çapında girişimciliğin yıldan yıla önem kazandığına dikkat çeken Küresel Girişimcilik Raporu  (AGER/ Amway Global Entrepreneurship Report)  yüzde 63 oranında girişimciliğin öğretilebileceği gibi sonuçları ortaya koyuyor.