Güney Meydan’da sinema keyfi

Her sene Güney Kampüs'te düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü Açık Hava Gösterimleri bu yıl pandemiye özel bir seçki ile devam ediyor. 26 Ağustos akşamı “Scott Pilgrim vs. the World” filmiyle başlayan gösterimler 11 Eylül’de sona erecek.
Kenan Özcan

26 Ağustos Çarşamba akşamı yönetmenliğini Edgar Wright’ın üstlendiği 2010 yapımı Scott Pilgrim vs. the World filmiyle başlayan Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü Açık Hava Gösterimleri, bu yıl Güney Meydan’da pandemiye özel etkinlik kurallarıyla düzenleniyor. Fiziksel mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen ilk gösterimde ses ve görüntü sistemlerinin 1.5 metre mesafe kuralına uyarak geniş alana yayılmış katılımcıların deneyimini etkilemeyecek şekilde iyileştirildiği gözlendi. Öğrenci ve mezunların katılımıyla yapılan gösterimler saat 20:30’da başlıyor.

26 Ağustos ve 11 Eylül arasında her Çarşamba ve Cuma, Güney Meydan'da düzenlenecek ve tamamı ücretsiz olan gösterimlere katılabilmek için her gösterimden bir gün önce BÜSK Sosyal Medya hesaplarında yayımlanacak olan formun doldurulması gerekiyor. Sinema programı; 28 Ağustos’ta Monsters, Inc., 2 Eylül’de Evil Dead 2: Dead by Dawn, 4 Eylül’de Caramel, 9 Eylül’de Hedwig and the Angry Inch filmleriyle devam edip 11 Eylül’de Mad Max: Fury Road gösterimiyle sona erecek.