Hijyenik çeşmeler kampüslere yerleşti

Kampüs sakinlerinin içilebilir suya kolay erişimini sağlamak amacıyla açık ve kapalı alanlara çeşmelerin yerleşimi başladı.
Kenan Özcan

Arıtılımış suyun, hijyenik koşullarda tüketiciye ulaşmasını amaçlayan çalışma ile çeşme sayıları önümüzdeki günlerde artırılacak.

Güney Kampüs’te İktisadi ve İdari Bilimler yanında bulunan spor sahası kenarına, Albert Long Hall ATM bölgesi kenarına, Öğrenci Faaliyetleri Binası gazete bayii yanına ve orta alanın revire inen kenarına yerleştirilen sebiller 7/24 hizmet verecek.

Merkezi arıtma sistemine bağlı içme suyu sağlayan çeşmelerin devreye girmesiyle Güney Kampüs’te temiz ve içilebilir suya erişim sağlandı.

Kapalı alanlara, binalara yerleştirilen sebillerde de yenileme ve artırmaya gidilerek ihtiyacın giderilmesi hedeflendi. New Hall’a her kata yerleştirilen 5 sebil, Aptullah Kuran Kütüphanesi önüne ve Piramit bölgesine konulan çeşmeler ile Kuzey Kampüs’ün merkezi arıtma sistemine bağlı hijyenik su ihtiyacı giderildi.

Güney Kampüs spor sahası yanında bulunan çeşmenin gider kısmınde oluşturulan su çukuru ile kampüste yaşayan kedi ve köpeklerin su ihtiyacı karşılanabiliyor.

 

Galeri 1 Fotoğraf