Kilyos’ta spor dolu bir yılı geride bırakırken…

Boğaziçi Üniversitesi’nin Kilyos Sarıtepe Kampüsü 2018-2019 akademik yılında çeşitli spor turnuvalarına ev sahipliği yaptı. Yoğun ilgi ve katılımla izlenen sportif etkinlikler ve turnuvalar kapsamında; güz ve bahar dönemlerinde masa tenisi, langırt, voleybol, basketbol, halı saha futbol branşlarında olmak üzere beş ayrı turnuva gerçekleştirildi.

Karşılaşmalar arasında Masa Tenisi Kadın ve Erkek, Langırt Takım, Voleybol Takım, Basketbol Takım ve Halı Saha Futbol karşılaşmaları gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri sunuldu. Kilyos Kampüsü’nde ayrıca pilates, yoga,zumba ve kort tenisi branşlarında da yıl boyunca çalışmalar hız kesmeden devam etti. Etkinlikler kampüsün Spor Tesisleri Koordinatörü ve Beden Eğitimi öğretmeni Mesut Okur koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Kilyos Sarıtepe kampüsünde yıl boyunca yer alan spor karşılaşmalarında farklı branşlarda ödüle değer bulunan öğrenciler arasında şu isimler yer aldı;

Toplam yedi sporcunun katıldığı Kadınlar Masa Tenisi turnuvasında Çisel ZÜMBÜL (Birincilik Ödülü), Vethanur ÇAĞDAŞ (İkincilik Ödülü), Merve ATAK (Üçüncülük Ödülü)

86 sporcunun yarıştığı erkekler Masa Tenisi branşında ise Burak KORKMAZ (Birincilik Ödülü) Doruk ERSALAN (İkincilik Ödülü), Ersagun GÜDEN (Üçüncülük Ödülü)

44 takımın yarıştığı Langırt Turnuvası’nda Emre TAŞKIN ve M.Zeki ERDEM (Birincilik Ödülü), Işık ÖZBAY ve Oğuzhan ERDİK (İkincilik Ödülü), Deniz ŞAN ve Barkın VARDAR (Üçüncülük Ödülü)

12 takımın katıldığı Voleybol Turnuvası’nda dereceye giren takımlardan Ravens Kilyos birinci, Sarıtepe RK. İkinci, M.I.S Kilyos üçüncü olarak turnuvayı tamamladılar.

Diğer bir turnuva olan Basketbol Turnuvası’nda ise 12 takım yarıştı ve Kilyos Raptor birinci Brozzers ikinci, Bulls takımı da üçüncü olarak ödüle değer görüldü. Yılın son turnuvası olan Halı Saha Futbol Turnuvası’nda ise 14 takım mücadele etti. Turnuva sonunda Bull Terriers birinci, Yeni Kale Birlik ikinci, Pınarbaşı  takımı da üçüncü olarak turnuvayı tamamladılar.

En skorer oyuncunun değerlendirildiği turnuvada şampiyon olan takımın oyuncularından Yusuf Balcı 17 gol atarak ödülü almaya hak kazandı. Sarıtepe Kampüsü çalışanlarından oluşan Personel Voleybol Takımı ise Güney Kampüs’te düzenlenen voleybol turnuvasında üçüncülük kupasını kampüse kazandırdı.

Devam eden diğer sportif çalışmalarda zumba branşında 20, pilates branşında 12, yoga branşında 22 ve kort tenisi branşında 16 sporcu yıl boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Galeri 6 Fotoğraf