Lifemote’a İki Ödül Birden

Boğaziçi Üniversitesi Teknopark’ında yer alan Lifemote Networks start-up şirketi, 4-5 Aralık’ta Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen teknoloji ve start-up etkinliği Helsinki Slush’ta büyük başarılara imza attı.

Geliştirdikleri Lifemote adlı yazılım sayesinde Norveç’teki son kullanıcının internet problemlerini en aza indirgemeyi hedefleyen Eren Soyak ve ekibi 2017 Mayıs ayında başladıkları test kurulumun ardından 2018 yılında Norveç’te hizmet vermeye başladı. Verdikleri hizmet sayesinde İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) son kullanıcının evinde yaşadığı bağlantı problemlerini daha verimli ve hızlı şekilde çözmesini, hatta problem daha ortaya çıkmadan problemin oluşmasını engellemesini sağlayan Lifemote, “Zero Call Resolution”u, yani daha son kullanıcı İSS’i aramadan sorunu çözmeyi hedefliyor.

4 ve 5 Aralık tarihinde Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen, yatırımcılar ve start-up kurucularını bir araya getirmeyi hedefleyen Slush etkinliğine bu yıl 4000 start-up katıldı. 4000 start-up’ın arasından ise Eren Soyak’ın kurucusu ve CEO’su olduğu Lifemote Networks ilk üçe girdi.

Finlandiya’nın en büyük İnternet Servis Sağlayıcısı Elisa’nın düzenlediği yapay zekâ yarışmasında ise Lifemote Networks birinciliği elde ederek 50.000 Euro değerindeki ödülü almaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük ve en prestijli start-up etkinliklerinden biri olan Slush, yatırımcılarla start-up kurucularını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Helsinki Slush’ta finale çıkan ilk Türk takımı olan Lifemote Networks kurucusu Eren Soyak, finallerde kazandıkları görünürlük ile dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların ve müşterilerin kendileriyle iletişim kurduklarını ve bu başarının hem Lifemote Networks hem de start-up ekosistemi açısından önemli olduğunu ekledi.


Haber: Kurumsal İletişim Ofisi