Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın kariyer izleri...

İsmail Bütün ( ’96)

Turkcell'de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine İsmail Bütün atandı. Son olarak Turkcell'de Perakende Satış Grup Başkanı olarak görev yapan İsmail Bütün, satış pazarlama alanında 20 yıllık tecrübeye sahip. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun olan Bütün, iş hayatına Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başladı. 1997-2000 yılları arasında Moskova'da Enka Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olan Bütün, 2000 yılından itibaren Nestle'de CPW Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan'da Orta Asya Pazarlama Direktörü ve Türkiye Ulusal Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak görev yaptı. İsmail Bütün 2011 yılından itibaren Nestle'nin İsviçre'deki genel merkezinde önce Global Müşteri ve Satış Yönetimi bölümünde İş Mükemmelliği Müdürü, daha sonra İçecekler Stratejik İş Birimi’nde Pazarlama Müdürü oldu. 1 Ocak 2016 tarihinde Turkcell’e katılan Bütün, öncesinde Nestle Türkiye İçecekler Grubunda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmekteydi.

Emre Sayın (’90)

Global Liman İşletmeleri'nin yeni CEO'su Emre Sayın oldu. Pek çok küresel firmada yöneticilik yapan Emre Sayın, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 1990’da mezun oldu. Kariyerine 1992 yılında Merrill Lynch, Princeton'da yönetim uzmanı olarak başlayan, 1993 yılında Unilever'e geçen Sayın, yedi yıl boyunca pazarlama ve zincir mağaza yönetimi gibi departmanlarda üst düzey görevlerde bulundu. 1999 yılında Microsoft'a pazarlama genel müdür yardımcısı olarak transfer olan daha sonra 2005 yılına kadar Kodak'ta genel müdür olarak çalışan Sayın, 2005-2007 yılları arasında Evyap Pazarlama genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Daha sonra Turkcell'de üst düzey görevler üstlenen Sayın, son üç yıldır Vimpelcom Amsterdam'da iş geliştirme genel müdür yardımcısı ve Verizon New York'ta kıdemli danışman olarak çalışıyordu.

Elif Elkin (’99)

Abdi İbrahim'de 2009 yılından bu yana sırasıyla Satış & Pazarlama Bölüm Müdürü, İş Geliştirme Müdürü ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Elif Elkin, şirketin Kurumsal İletişim Direktörlüğü'ne getirildi. Robert Kolej mezunu olan Elkin, lisansını Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde Kimya alanında yaptı.

Toros Şahin (’06)

Sanofi Grubuna yeni Pazara Erişim ve Sağlık Ekonomisi Direktörü Toros Şahin, Sanofi Grubu Pazara Erişim ve Sağlık Ekonomisi Direktörü olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamlayan Toros Şahin, 2008 yılından itibaren Sanofi Grubu'nda sırasıyla Fiyatlandırma Uzmanı, Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Koordinatörü, Pazara Erişim Müdürü, Pazara Erişim Sağlık Ekonomisi/Politikası Müdürü ve Pazara Erişimi ve Sağlık Ekonomisi bölüm yöneticisi olarak görev aldı.

Özgür Obalı (’94)

Vakıf Emeklilik'te Genel Müdürlük görevine Özgür Obalı atandı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Özgür Obalı yüksek lisansını Unıversity of Birmingham'da Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine tamamladı. İş Bankası ve Türkiye Finans A.Ş. gibi kurumlarda müfettişlikten Teftiş Kurulu Başkanlığı’na çeşitli görevlerde bulunan Obalı, 25 Ocak 2012 tarihinden bu yana Vakıf Emeklilik bünyesinde İnsan Kaynakları, Destek Hizmetleri, Satış Sonrası Hizmetler, Pazarlama, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Yelda Kabaklarlı (’97)

Yelda Kabaklarlı, AstraZeneca Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Satın Alma İş Ortağı görevine atandı. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Kabaklarlı, Pfizer'de İthalat, Üretim Planlama&Stok Kontrol, Satın Alma departmanlarında çalıştıktan sonra BAT'ye transfer oldu. Kabaklarlı son olarak AstraZeneca'da Satın Alma Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Pınar Kaya (’90)

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Pınar Kaya, Sanofi Grubu bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörü olarak atandı. Kaya, profesyonel iş hayatına reklamcılık sektörüyle adım attı. Ogilvy&Mather, Güzel Sanatlar, RPM/Radar gibi Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında çalışan Kaya, 2006’dan itibaren Avea’da Kurumsal İletişim Direktörü, 2010’dan başlayarak ise Kale Grup’ta Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak iç ve dış iletişimden basın ilişkilerine farklı alanlarda sorumluluklar üstlendi.