Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

 

Ümit Yardım (BÜ’ 84)

Diplomat Ümit Yardım, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Avusturya Büyükelçiliği'ne atandı. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimi alan Yardım, Gazi Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde 'Uluslararası İlişkiler' master’ı yaptı. 1985'te Dışişleri Bakanlığına giren Yardım, çeşitli görevlerin ardından 2004-2006 yıllarında Gümülcine başkonsolosu ve 2008-2010 yıllarında ise Stuttgart başkonsolosu oldu. Yardım, 2010-2014 yıllarında İran büyükelçiliği görevinde bulundu. 1 Ekim 2014 - 15 Kasım 2016 tarihleri arasında ise Rusya büyükelçisi olarak görev yaptı. Yardım'ın Azerbaycan Bakü Güzel Sanatlar Enstitüsü'nden Fahri Doktorası bulunuyor.

 

Onur Genç (BÜ ’95)

Garanti Bankası'nın hakim ortağı İspanyol bankası "Banco Bilbao Vizcaya Argentaria"nın (BBVA) Üst Yöneticiliğine (CEO) Onur Genç getirildi.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü birincilikle bitiren Genç, 1997 yılında, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme yüksek lisans bölümünden 4.00/4.00 not ortalaması ile Henry Ford II Bursiyeri ve Akademik Üstün Başarı ödülleriyle mezun oldu.

Onur Genç, 2012 yılında Bireysel ve Özel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti Bankası’na katıldı, sonrasında görevlerine ek olarak Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü de üstlendi. 2015 Eylül ayı itibarıyla da Garanti Bankasında kurumsal bankacılığa yönelik ek sorumluluklar alarak, Genel Müdür Vekili unvanını aldı. Onur Genç, Ocak 2017’den beri BBVA Compass CEO’su ve Amerika Birleşik Devletleri Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Genç, Garanti öncesinde, 1999-2012 yılları arasında, henüz 34 yaşında Kıdemli Ortak ve Türkiye Genel Müdürü seçildiği McKinsey & Company şirketinde çalıştı.

 

Mustafa Seçkin (BÜ ’89)

Unilever Türkiye Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı. Unilever bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında 28 yıldır önemli sorumluluklar üstlenen ve son dönemde Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi’nde liderlik ettiği kategorilerin sürdürülebilir büyümesinde katkısı bulunan Mustafa Seçkin, 2016 yılından bu yana Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

Lisans eğitimini 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Mustafa Seçkin, Unilever’in tüm gıda kategorilerinde ve marka gruplarında görev aldı. Seçkin, Polonya’da bulunan Unilever Bölgesel İnovasyon Merkezi Direktörlüğü ve Asya, Orta Doğu, Türkiye bölgesinde Knorr Marka Geliştirme Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Şubat 2007 itibarıyla Unilever Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Seçkin, 2016 itibarıyla Unilever NAMETRUB Bölgesi (Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya ) İçecek ve Dondurma Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve 2017 yılında gıda kategorisinin de sorumluluğunu üstlendi.

 

Melih Özdemir (BÜ ’95)

Dünyanın ilk ve tek sosyal bahis platformu olarak iki milyondan fazla üyesi ve 20 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan Tuttur.com'un genel müdürlük görevi, sektörün deneyimli profesyonellerinden Melih Özdemir'e emanet edildi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1995’te mezun olan Özdemir, iş hayatına Kanada Ottawa Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri bölümünde araştırma görevlisi olarak başladı. 1997'den itibaren 10 yıl boyunca Superonline, MapCo, Platco, İnteltek gibi firmalarda internet, e-ticaret, mobil ve katma değerli servisler konusunda yöneticilik yaptı. Özdemir, Bilyoner AŞ'de genel müdür yardımcısı, CE Bilgi İşlem AŞ'de genel müdür ve BigTime Technology'de genel koordinatörlük yaptı.

 

Oya Marangozoğlu (BÜ’01)

Türkiye genelinde farklı alışveriş merkezleri ve yaşam alanlarının yönetim, kiralama, proje ve konsept danışmanlığını yürüten Tepe Emlak Yatırım'ın kiracı ilişkileri ve kiralama hizmetleri müdürlüğü pozisyonuna Oya Marangozoğlu atandı. Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Marangozoğlu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MİT) ve Sabancı Üniversitesi'nde MBA programlarını tamamladı. Marangozoğlu, daha önce Kanyon AVM'de satış ve kiralama müdürü, Kahve Dünyası'nda kiralama direktörü ve EMAAR Türkiye'de kıdemli kiralama müdürü olarak görev yaptı.