Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

GÖKHAN ÖĞÜT (BÜ ’93)

Gökhan Öğüt, Malezya'nın en kapsamlı telekomünikasyon şirketi Maxis'ın yeni CEO'su oldu. Maxis'in Operasyondan Sorumlu Yöneticisi (COO) olarak atanan Öğüt, 1 Mayıs'tan itibaren şirketin CEO'su olarak görevine devam edecek. 1970'de İzmir'de doğan Gökhan Öğüt, Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okuduktan sonra Chicago Illinois Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Telekomünikasyon ve iletişim hizmetleri alanında kariyer yapan Öğüt, 2013'ten 2016'ya kadar Vodafone Türkiye'nin CEO'luğunu üstlendi. 2018 Haziran'da Maxis'in COO'luğuna getirilen Öğüt'ün, Malezya'nın en büyük telekomünikasyon şirketi Maxis'ı daha da ileriye taşıması bekleniyor.

MEHMET KOYUNCUOĞLU (BÜ ‘02)

Dünyanın önde gelen medya planlama ve reklamcılık şirketleri arasında yer alan New York merkezli UM Worldwide'ın Türkiye CEO'su pozisyonuna Mehmet Koyuncuoğlu getirildi Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden 2002’de mezun olan Koyuncuoğlu, kariyerine 2002'de Nestle'de başladı 2003'te Saben/Digiboard'ta İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapan Koyuncuoğlu, 2006-2009 arasında Procter&Gamble'ın Türkiye ofisinde Ajans Hizmetleri ve Medya Satınalma ve Operasyon görevlerini üstlendi 2009 yılında The Coca-Cola Company Güney Avrasya Bölgesi'nde 10 ülkeden sorumlu Medya Müdürü olarak başladığı Coca-Cola kariyerine, 2012-2013 yıllarında Türkiye Bölgesi Medya Müdürü, 2014-2015 yıllarında Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi İletişim Planlama, Sponsorluklar ve Medya Grup Muduru olarak devam etti 2015-2016 arasında Starcom Mediavest Group'ta Genel Müdürlük görevini üstlenen Koyuncuoğlu, son olarak 2016'dan Aralık 2018'e kadar Doğuş Yayın Grubu'nda görev yaptı.

ERDEM ÇAKAR (BÜ’98)

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Başkan Yardımcılığı'na Erdem Çakar getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1998’de mezun olan Erdem Çakar, kariyerine 1998 yılında Citibank Türkiye'de başlarken, 2002 yılında Citibank Belçika bölgesel merkezine geçerek Risk, Operasyon, Satış ve Pazarlama bölümlerinde bölgesel ve global pozisyonlarda yönetici olarak çalıştı. Ardından 2009 yılında Mastercard Türkiye bünyesine Müşteri İlişkileri Yönetimi Direktörü olarak katılan Erdem Çakar, 2019 itibarıyla Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine atandı.

AYŞE SEDA KOYTAK (BÜ ’05)

Ayşe Seda Koytak, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş'nin İnsan Kaynakları ve Tesis Yönetimi Grup Müdürü olarak atandı. Koytak, yeni göreviyle şirketin Tesis Yönetimi faaliyetlerinden de sorumlu olacak. İK alanında 15 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Seda Koytak, kariyerine 2004 yılında Profil International'da İşe Alım Danışmanı olarak başladı. 2007 yılında Toyota Türkiye İnsan Kaynakları ekibine katıldı. 2013 yılında ise İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna atanan Koytak, tüm İK fonksiyonlarının yapılandırılmasında aktif rol alarak; şirket içindeki kültür değişimine öncülük etti. İşveren Marka Yönetimi çalışmalarıyla ekiplerin mutlu ve eğlenerek çalışmalarını sağlayacak ortamın mimarlığını yaparak; Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş'nin; Great Place to Work Türkiye'nin, her yıl yayınlanan "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" listesine girmesini sağladı. Koytak, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu.

MURAT ZENGİN (BÜ ’94)

OPET pazarlama alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip Murat Zengin'i ekibine kattı. Murat Zengin, 1 Mart 2019 tarihi itibariyle OPET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başladı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 1994’te mezun olan Murat Zengin, iş hayatına 1998 yılında Evyap'ta Marka Müdürü olarak başladı. Zengin daha sonra aynı şirkette Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulundu. Zengin, 2004-2007 yıllarında Ülker'de Pazarlama, Kişisel Bakım Ürünleri ve Yeni İş Geliştirme birimlerinde Genel Müdür Yardımcısı, 2007-2010 yıllarında Ajans Ultra'da Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2010 yılında Uludağ İçecek'e katılan Murat Zengin, 2019 yılına kadar Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

MURAT ELGÜN (BÜ ’95)

Ontex MEAA (Ortadoğu, Afrika ve Asya) Pazarlama Direktörlüğüne Murat Elgün getirildi. Profesyonel kariyerine Procter & Gamble'da pazarlama bölümünde başlayan Elgün, ilerleyen yıllarda Danone Baby Food'da Türkiye ve Amsterdam ofislerinde bölgesel ve global pazarlarda farklı pozisyonlarda çalıştı ve son olarak pazarlama koordinatörü olarak görev aldı. Elgün, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1995 yılı mezunu.

ZİYA AKSOY (BÜ ’04)

Elektrik anahtarı ve priz sektöründe faaliyet gösteren Günsan Elektrik'te üst düzey atama yapıldı. Günsan Finans Direktörü [CFO] görevine, finans alanında uzun yıllara dayanan tecrübesi bulunan Ziya Aksoy getirildi. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Aksoy, kariyerine PwC Türkiye'de başladı. Penta Teknoloji ve Borusan Holding'in çeşitli kademlerinde görevlerde bulundu. Aksoy, 2015-2018 yılları arasında Schneider Electric Finansal Planlama ve Analiz Müdürü olarak görev yaptı.

ALİ KARAKUŞ (BÜ ’07)

Atasun Optik'in yeni Satış Direktörü Ali Karakuş oldu. Kariyerine Bilge Adam'da Kurumsal Müşteri Yöneticisi olarak başlayan, ardından sırasıyla, Adidas'ta Bölge Müdürü, Koton'da Ülke Müdürü ve son olarak Barçın Spor'da Perakende Direktörü olarak görev yapan Karakuş, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi 2007 yılı mezunu.