Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri

Esat Temimhan (BÜ’87)

İBB’nin iştirak şirketlerinden İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri (İSBAK) A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Esat Temimhan getirildi. Temimhan, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Berlin Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans, Marmara Üniversitesi’nde doktora yaptı. Temimhan, 25 yıldır iletişim ve bilişim teknolojileri alanında çalışıyor.

Mehmet S. Sezgin (BÜ ’94)

SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü görevine Mehmet Sezgin getirildi. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Sezgin, MBA eğitimini Fransa’da bulunan ve dünyanın önde gelen işletme okullarından biri olan INSEAD’de tamamladı. 20 yıldan fazla profesyonel tecrübesi bulunan Sezgin, bankacılık sektöründe analist olarak başladığı kariyer hayatına, Turkcell’de yatırımcı ilişkileri ve daha sonra iş geliştirme bölümlerinde devam etti. Garanti Yatırım’da başkan yardımcısı olarak görev alan Sezgin, ardından ABN Amro Bank’ta başkan yardımcılığı görevini üstlendi. 2010 yılında direktör olarak başladığı ÜNLÜ & Co.’da yaklaşık 9 yıl çalışan Sezgin bu şirkette son olarak yönetici direktör pozisyonunu üstlendi. Sezgin, Eylül itibarıyla Azerbaycan ve Türkiye arasındaki iş birliğinin ekonomi alanındaki simgesi olan SOCAR Türkiye’de Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak kariyerine devam edecek.

Murat Özkan (BÜ’95)

Commencis'in Yazılım Geliştirme Grup Yöneticiliği görevine Murat Özkan getirildi. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan ve profesyonel iş hayatına SFS Proje ve Takım Müdürü olarak başlayan Murat Özkan, bu görevinin ardından program direktörü olarak Tradesoft'ta çalıştı. 2000 yılında Tradesoft'tan ayrılarak yazılım şirketi Bizitek'in kurucu ortakları arasında yer aldı. Özkan, 2009 yılına kadar Bizitek'te Kurucu Ortak ve Genel Müdür Yardımcılığı rolünü üstlendi. 2009 yılında Ericsson'un Bizitek'i satın almasının ardından 2019 yılına kadar, Ericsson Türkiye'de sırasıyla CRM Ortadoğu Kuzey Doğu Afrika Bölge Müdürü ve Global Ürün Geliştirme Grubu Yöneticisi olarak görev yaptı. Özkan, Temmuz 2019 tarihinden bu yana kariyerine Commencis'te devam ediyor.

Enis Sonemel (BÜ’02)

Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürlüğü'ne şirketin kıdemli yöneticilerinden Enis Sonemel getirildi. Sonemel, 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına aynı yıl Siemens Business Services Türkiye’de Teklif Yöneticisi olarak adım atan Sonemel, 2005 yılında Siemens Sağlık Görüntüleme bünyesine MR Ürün Yöneticisi olarak katıldı. 2008-2012 yılları arasında Almanya’da Siemens Healthineers Genel Merkezi’nde MR bölümü satış ve pazarlama pozisyonlarında Kıdemli Yönetici olarak görev yaptı ve bu dönemde EMEA bölge ülkelerinden ve Hindistan’dan sorumlu olarak çalıştı. Almanya’daki görevi sonrasında, Türkiye’deki kariyerine Siemens Healthineers Görüntüleme Pazarlama & Satış Birimleri Yöneticisi olarak devam eden Sonemel, 2015 yılından beri Görüntüleme Bölümünden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.