Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Erman Çakal (BÜ’03)

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden yüksek lisans derecesini alan Erman Çakal, INEVA Çevre Teknolojileri’nin yeni genel müdürü oldu. Enerji sektöründe 15 yılı aşkın deneyimi bulunan Erman Çakal, aynı zamanda Coşkunöz Holding’in enerji grubu şirketleriyle enerji projelerinin yürütülmesinden de sorumlu olacak.Geçmiş yıllarda Enerjisa şirketinde Kıdemli Mühendis ve Proje Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çakal, 2011-2013 yılları arasında Alman Mühendislik ve Danışmanlık Şirketi Gitchner GmbH’de Kıdemli Proje Müdürü olarak çalışmıştı. Daha sonra Avusturyalı Enerji Fonu Enso GmbH bünyesinde yenilebilir enerji kaynaklarıyla ilgili yatırım projelerinde Genel Müdür olarak ve Arcor Enerji Sistemleri şirketinde Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Erman Çakal, 2019 yılından beri ise BHC Solar şirketinde yenilebilir enerji kaynaklarıyla ilgili yönetici ortak olarak çalışmaktaydı.

Feyza Feridinoğlu Tamer (BÜ’03)

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2003 yılı mezunu olan Feyza Feridinoğlu Tamer, ING Grubu Global Marka Stratejisi ve Pazarlama İletişimi Lideri olarak atandı.1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle yeni görevine başlayacak olan Tamer, ING Türkiye İletişim ve Marka Deneyimi Grup Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Kariyerine 2003 yılında Garanti Bankası’nda başlayan Tamer, 2012 yılında Dijital Kanallar Pazarlama ve Satış Sorumlusu olarak ING Türkiye bünyesine katılmıştı. 2014 yılından itibaren ise ING Türkiye Pazarlama İletişimi Müdürü olarak görev alan Tamer, 2018 itibariyle ING Türkiye İletişim ve Marka Deneyimi Grup Müdürü olarak kurumsal iletişim alanında da görev almaya başlamıştı.

Hakan Yıldırım (BÜ’08)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı 2008 yılı mezunu Hakan Yıldırım, Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı oldu. Aynı zamanda Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği Başkanı olarak görev yapan Yıldırım, 2019-2020 döneminde  DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Enerji İş Konseyi Başkanlığı görevini de sürdürmüştü Kariyerine 1998 yılında ASELSAN’da başlayan Yıldırım, ardından Gama Güç Sistemlerinde saha mühendisi olarak çalışmıştı. 2005 yılı itibariyle Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak görev yapmaya başlayan Yıldırım, 2018 yılına kadar Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı. Hakan Yıldırım, 2018-2020 yılları arasında ise Kalyon Enerji Yatırım A.Ş.’de CEO olarak çalışmıştı.

Alper Bilgili (BÜ’00)

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü’ne Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programı 2000 yılı mezunu Alper Bilgili atandı. 2011 yılında IRU tarafından “Yılın Uluslararası Taşımacılık Üst Yöneticisi” olarak seçilen Alper Bilgili, kariyerine Omsan Lojistik’te başladı. Aras Kargo’da Operasyon Yöneticisi ve Arkas Lojistik’te Satış Uzmanı olarak da görev yapmış olan Bilgili, 2013 ve 2015 yıllarında “Atlas Yılın Karayolu Lojistik Yöneticisi” ödüllerini de almıştı. 2005-2014 yılları arasında Mars Lojistik’te Filo Yönetimi Genel Müdürü ve 2014-2017 yılları arasında ise aynı şirkette Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Alper Bilgili, 2017 yılından beri Ekol Lojistik Filosundan Sorumlu Genel Müdür olarak çalışmaktaydı.

Burçak Türkeri (BÜ’05)

Burçak Türkeri Ford Otosan Kurumsal İletişim Müdürlüğü’ne atandı. Türkeri, Ford Otosan’ın kurumsal iletişim, medya ilişkileri, sosyal medya yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik, iç iletişim, etkinlik ve sponsorluk süreçlerinden sorumlu olacak. Türkeri, kariyerine Zarakol Halkla İlişkiler’de başladı. Ardından gayrimenkul ve hızlı tüketim malları sektörlerinde iletişim alanında farklı roller üstlendi. Türkeri, Ford Otosan’a katılmadan önce, 11 yıl çalıştığı Coca-Cola İçecek’te en son 10 ülkeden sorumlu olduğu Grup Kurumsal İletişim Müdürü görevini yürütüyordu. Türkeri, Koç Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları yüksek lisans derecelerine sahip.