Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Şevket Müşfik Karadoğan (BÜ’96)

Nobel İlaç İş Geliştirme Direktörü görevine Müşfik Karadoğan getirildi.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Müşfik Karadoğan, 21 senelik ilaç sektörü tecrübesinin ilk 13 senesinde Pfizer Türkiye organizasyonunda pazarlama, satış, stratejik planlama, insan kaynakları ve eğitim-gelişim alanlarında farklı roller üstlendi. Karadoğan 2012 yılında yine aynı firmada Sırbistan Genel Müdürü sonrasında da Doğu Avrupa Strateji Direktörü olarak görev aldı. 2016-2019 döneminde 9 ülkeyi kapsayan Güneydoğu Avrupa Bölge Liderliği görevini sürdürdü. Karadoğan yeni görevinde Nobel İlaç’ın tüm iş geliştirme faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Serhan Ulga (BÜ’88)

Helvacızade Grubu’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Serhan Ulga atandı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1988 yılında mezun olan Serhan Ulga, iş yaşantısına ERNST & YOUNG L.L.P.'de başlayarak ardından Rockwell Automation’a geçti ve Boston Scientific Corporation’da çalışmalarını sürdürdü. Amerika’da başlayan iş yaşantısından sonra Türkiye’ye dönen Ulga, sırasıyla Doğan Medya Grubu, Polisan Holding, Pegasus Havayolları’nda ve son olarak Petrol Ofisi'nde finans direktörlüğü ve CFO’luk görevlerini yürüttü. Serhan Ulga, Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye'nin “En Etkin 50 CFO" 2019 yılı araştırmasında yer alıyor.

Kerem Kadakal (BÜ’94 & 96)

Nestlé Türkiye’nin Satış Genel Müdürlüğü görevine, hızlı tüketim ürünleri sektörünün deneyimli ismi Kerem Kadakal getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Kerem Kadakal, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1994 yılında Pakom Bilgisayar’da Proje Grup Lideri olarak başladı. Sonraki yıllarda Gillette, Procter & Gamble, Danone gibi önemli firmalarda satış alanında farklı görevler üstlendi. 2014 – 2017 yılları arasında Evyap’ta Satış Direktörü olarak görev yaptı.

2017 yılından bu yana N2Growth’ta Yönetici Ortak olarak çalışmakta olan Kadakal, bundan böyle Nestlé Türkiye satış ekibine ve organizasyona liderlik edecek.

Umut Zenar (BÜ’03 &10)

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu’nda görev değişiklikleri gerçekleşti. Çimsa Genel Müdürlüğü’ne halen Akçansa Genel Müdürü olan Umut Zenar atandı.

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan ve 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamlayan Umut Zenar, kariyerine 2003 yılında Zorlu Enerji Grubu’nda İş Geliştirme ve Planlama Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2004 yılında Sabancı Grubu’na katılan Zenar, Aralık 2016 tarihine kadar Akçansa’da; Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Strateji, İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Akçansa Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Aralık 2016 – Haziran 2018 tarihleri arasında Oyak Çimento Beton Kâğıt Grubu’nda Genel Koordinatör olarak görev yaptı. Kariyerine Temmuz 2018 tarihinden itibaren Akçansa Genel Müdür’ü olarak devam etmektedir.

Defne Bali (BÜ’97)

Lactalis Grubu çatısı altında faaliyet gösteren ve İçim markasını tüketiciyle buluşturan Ak Gıda’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Defne Bali, Ak Gıda’nın yeni kurumsal iletişim müdürü görevine getirildi.

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmasının ardından Kanal D’de muhabir olarak adım attığı kariyerini, 2000 – 2005 yılları arasında CNN Türk’te ekonomi muhabirliği yaparak sürdüren Defne Bali; medyadaki sekiz yıllık deneyimin ardından Global Hill & Knowlton’da medya direktörlüğü görevini üstlendi. Sonrasında Turkcell’de Kurumsal İletişim Departmanı bünyesinde Finansal ve Uluslararası Basın İlişkileri Müdürü olan Bali, ardından sırasıyla Borusan Holding Kurumsal İletişim Birim Müdürlüğü ve HSBC Türkiye’de kurumsal iletişim fonksiyonunda kıdemli müdürlük yaptı. Bali, Ak Gıda’ya katılmadan önce son olarak SCC İletişim bünyesinde iletişim danışmanlığı rolünü sürdürüyordu. Bali, yeni görevinde Ak Gıda’nın kurumsal iletişim aşamalarını yönetecek.

Özgür Obalı (BÜ’94)

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreterliği'ne Özgür Obalı atandı.

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özgür Obalı, University of Birmingham’da Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş Bankası ve Türkiye Finans A.Ş. gibi kurumlarda Müfettişlikten Teftiş Kurulu Başkanlığına çeşitli görevlerde bulundu. 2012 – 2016 yılları arasında Vakıf Emeklilik’te İnsan Kaynakları, Destek Hizmetleri, Satış Sonrası Hizmetler, Pazarlama, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Obalı, Şubat 2016 – Temmuz 2020 arasında Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.