Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Uğur Bingöl (BÜ’86)

Türkiye ilaç sektörünün öncü firmalarından biri olan İbrahim Etem – Menarini’de Genel Müdürlük görevini 2014 yılından bu yana sürdüren Uğur Bingöl, 1 Eylül itibariyle Menarini İlaç’ın Ortadoğu ve Afrika operasyonlarının da sorumluluğunu üstlendi. Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin tüm strateji ve ticari operasyonlarının liderliğini üstlenecek olan Bingöl, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacak.

1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Uğur Bingöl, yüksek lisans (MBA) eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra iş hayatına atılan Bingöl, ithalat, ihracat ve ticaret alanlarında 2 seneye yakın görev yaptı. 1989 yılında ilaç sektörüne MSD firmasında Grup Ürün Müdürü olarak adım atan Bingöl, devamında ise aynı firmada Ticari ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nden, Bölüm Direktörlüğü’ne kadar birçok farklı iş ve tedavi alanlarında 25 yıl boyunca üst düzey yönetici olarak görev aldı. Bingöl, 2014 yılı itibariyle ise Menarini Türkiye operasyonlarına Genel Müdür olarak katıldı. Halen bu görevine devam eden Uğur Bingöl aynı zamanda AIFD – Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ve KIPLAS – Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulları üyesidir.

Barış Murat Karaadak (BÜ’03)

Coşkunöz Metal Form’un yeni Genel Müdürü Barış Murat Karaadak oldu. Karaadak aynı zamanda Holding şirketlerinden Coşkunöz MA’nın da Genel Müdürlüğü’nü üstlenecek.

Barış Murat Karaadak, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 2002 yılında Mercedes-Benz bünyesinde Proje&Kalite Mühendisi olarak başlayan Karaadak, Autoliv’de Üretim Kalite, Müşteri Kalite ve Ar-Ge birimlerinde görev yaptı. Ardından Hyundai KIA’da Global Müşteri Kalite Müdürü olarak çalışan Karaadak, 2011-2016 arasında Türkiye’de çeşitli sektörlerde Fabrika Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2016-2018 yılları arasında Autoliv Macaristan ve Aptiv Macaristan’ın Genel Müdürü oldu. Nisan 2019’dan itibaren Metalfrio Solutions şirketinde Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) olarak görev yaptı.

Burcu Güvenç Demiryontar (BÜ’97)

Goodyear’a 2019 yılında Finansal Kontrolör olarak katılan Burcu Güvenç Demiryontar, Goodyear Türkiye Mali İşler Direktörü olarak atandı. Burcu Güvenç Demiryontar, yeni görevinde Goodyear’ın Türkiye’deki tüm finansal konularına liderlik edecek.

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Burcu Güvenç Demiryontar, Goodyear’a katılmadan önce Colgate-Palmolive şirketinde farklı görevlerde yer aldı. Demiryontar; 2000-2013 yılları arasında Colgate-Palmolive’in Türkiye ofisinde Maliyet Muhasebesi, Marka Muhasebesi, Finansal Raporlama, Bütçe Planlama, Fabrika Kontrolorlüğü gibi bölümlerde birçok pozisyonda görev aldıktan sonra, 2013 yılında şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan New York genel merkezine transfer oldu. Burada şirketin global yeniden yapılandırma projelerinin finans bacağının liderliğini başarıyla tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri bölgesi “Kişisel Bakım Ürünleri” kategorisinin Finans Direktör Yardımcılığı'na getirildi. Demiryontar son olarak şirketin New York Genel Merkezinde, Kurumsal Finans departmanında Finansal Planlama Direktör Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Emrah Şener (BÜ’01)

2016 yılından bu yana Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Emrah Şener yeniden bu göreve atandı.

Emrah Şener, 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. London School of Economics'te Ekonomi-Finans Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra Imperial College London'da Matematiksel Finans üzerine doktora derecesini aldı.

Çalışma hayatına 2003 yılında bankacılık sektöründe başlayan Şener, Londra'da HSBC ve Citibank'ta görev yaptıktan sonra Bank of America'nın Yapılandırılmış Ürünler Grubu’nda Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı iş birliği ile Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulan İstanbul Risk Yönetimi Laboratuvarı'nın direktörlüğünü yürüttü. Emrah Şener, 2 Eylül 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atandı.