Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Hulusi Horozoğlu (BÜ’00)

Doğan Holding, lisansını aldığı ve 2021’in ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeye hazırlandığı D Yatırım Bankası A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevine Hulusi Horozoğlu’nu getirdi.

2000'de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Hulusi Horozoğlu, kariyerine aynı yıl Citibank Yönetici Adayı Programı'nda başladı. 2001-2004 arasında Finansal Kurumlar Birliği Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Horozoğlu, 2004'te HSBC'ye geçti. 2005'te Citibank Türkiye'de Finansal Kurumlar ve Kamu Sektörü Kıdemli Müdürlük yaptı. 2006-2012 arasında Citigroup Dubai'de çeşitli görevlerde bulundu. 2012'de tekrar HSBC Türkiye'ye katılan Horozoğlu, 2014'e kadar Küresel Sermaye ve Borç Finansmanı Grup Başkanlığı görevini yerine getirdi. 2014-2016 arasında Küresel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2016-2018 arasında HSBC Türkiye Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2017-2018'de Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi Kurumsal ve Ticari Bankacılık Müşteri Yönetimi Bölge Başkan Vekili görevini de yürüttü. Horozoğlu, 2018’den bu yana ise HSBC Dubai Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi, Bölge İş Geliştirme Başkanı olarak çalıştı.

Enis Cevahircioğlu (BÜ’03)

Workinton’un yeni CEO’su şirketin kurucu ortaklarından Enis Cevahircioğlu oldu. Alman Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2003’te mezun olan Cevahircioğlu, yüksek lisans (MBA) eğitimini ise Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel iş hayatına Dost Uluslararası Nakliyat ve Lojistik şirketinde Genel Müdür ve Şirket Ortağı olarak başlayan Cevahircioğlu; aynı dönemde Mika İnşaat firmasını kurdu. Yeni nesil çalışma modeli Co-Working kavramını Türkiye ile tanıştıran Workinton’un kurucu ortakları arasında yer alan Cevahircioğlu, vizyon ve deneyimlerini, esnek çalışmayı tercih eden, çevresindekilerle iş birliği içerisinde beraber üretmek isteyen kişi ve kurumların ihtiyaçlarına cevap veren Workinton’a taşıyacak.

Gözde Alpaslan (BÜ’01)

Michelin Türkiye'de pazarlama direktörlüğü görevini Gözde Alpaslan üstlendi. Gerçekleştirilen atama ile Michelin’in Türkiye'de pazarlama faaliyetlerinin başına geçen Gözde Alpaslan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Ardından Harvard Üniversitesi’nde Uluslararası Kamu Yönetimi üzerine master yaptı. Kariyeri boyunca farklı sektörlerin pazarlama stratejilerine yön verdi.

Barış Müstecaplıoğlu (BÜ’99)

CK Enerji İK Direktörlüğü’ne Barış Müstecaplıoğlu atandı. 20 yılı aşkın süredir Yapı Kredi, Arkas Holding, TAV Havalimanları gibi farklı sektörlerin lider firmalarında İnsan Kaynakları yöneticiliği yapan Müstecaplıoğlu, CK Enerji’ye katılmadan önce Koç Topluluğu’nda Divan şirketler grubunda görev yapıyordu.

1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan ve kariyerinde Aon Hewitt En İyi İşverenler Ödülü ve Brandon Hall İK Uygulamalarında Mükemmellik Ödülleri’ne layık görülen projelere imza atan Müstecaplıoğlu, aynı zamanda Hayallere Ulaşma Rehberi isimli kişisel gelişim kitabıyla ve dünyanın pek çok ülkesinde verdiği eğitimlerle de biliniyor.

Arda Karaçelebi (BÜ’98)

EY Türkiye bünyesinde Tedarik Zinciri ve Operasyonlar Danışmanlığı Lideri ve Yardımcı Ortak olarak görev yapan Arda Karaçelebi, Danışmanlık Hizmetleri Ortağı olarak yönetim kadrosuna dâhil oldu.

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arda Karaçelebi, kariyerine 1998 yılında EY Türkiye danışmanlık ekibinde başladı. Arthur Andersen İstanbul, Toronto Üniversitesine bağlı Incubation Center’da, Inergi-Capgemini Toronto, Capgemini Newyork, Big4 ve Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda çeşitli görevlerde bulunan Karaçelebi, 2016-2020 yılları arasında EY Türkiye bünyesinde Tedarik Zinciri ve Operasyonlar Danışmanlığı Lideri ve Yardımcı ortak olarak görev yaptı. İleri üretim, mobilite, perakende sektörlerinde; tedarik zinciri, operasyonel model tasarımı ve analitik konularında tecrübeye sahip olan Karaçelebi, yurtiçi ve yurtdışında Kanada ve Amerika’daki Fortune 50-500 firmalarına uzun süreli ve değer odaklı danışmanlık programlarında çalıştı.

Ömer Özkan (BÜ’09)

HAVELSAN’da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Ömer Özkan atandı. 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2009 yılında mezun olan Özkan, özel sektörde ve kamuda farklı kademelerde çalıştı. Garanti Teknoloji, Ziraat Teknoloji, Borsa İstanbul ve TÜRKSAT’ta çeşitli görevler alan Özkan, PTT A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2016 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nde Enstitü Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Özkan, yazılım geliştirme ve yaşam döngüsü, süreç iyileştirme, dijital dönüşüm, e-Devlet ve akıllı şehirler gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Özkan, 2017 ve 2020 yıllarında CMMI Seviye 5 kıymetlendirme çalışmalarında yönetişim görevini üstlendi. 

Darço Akkaranfil (BÜ’01)

Bankacılık sektöründe uzun yıllar yazılım ve bilişim teknolojileri üzerine farklı birim ve pozisyonlarda görev alan Darço Akkaranfil, Burgan Bank’ın yeni Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı oldu. 

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Akkaranfil, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi Sistemleri Dizaynı ve Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Bankacılık kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda başlayan Akkaranfil, 2002-2006 yılları arasında Analist ve Yazılım Mimarı olarak çalıştı. 2006 yılından günümüze kadar, Türkiye İş Bankası iştirakleri arasında yer alan teknoloji şirketi Softtech’te sırasıyla Kıdemli Danışman, Yazılım Geliştirme Müdürü, Yazılım Geliştirme Direktörü görevlerinde bulunan Akkaranfil, Burgan Bank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olmadan önce Softtech Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyordu. 

Ayça Öztürk Orhun (BÜ’01)

Novo Nordisk Türkiye Biyofarma İş Ünitesi Direktörü Ayça Öztürk Orhun, SEEMEA Bölgesi Biyofarma İş Ünitesi Direktörü olarak atandı.

Ayça Öztürk Orhun, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu ve aynı üniversitede Executive MBA tamamladı. 2019 yılında Novo Nordisk'e katılmadan önce Amgen Türkiye ve Amgen EEMEA Bölge'de Satış Pazarlama, İş Mükemmeliyeti, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Liderliği görevlerinde bulundu. Janssen Pharmaceuticals of Johnson & Johnson Türkiye ve EMEA Bölge organizasyonlarında yöneticilik yaptı.

Ömer Yıldırım (BÜ’05)

Boyner’in dijital kanalları boyner.com.tr ve Morhipo’nun Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na (CTO) Ömer Yıldırım getirildi.

Kariyeri boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde deneyimler kazanan Ömer Yıldırım, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Mühendislik derecesini ise 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Sistem ve Kontrol Mühendisliği’nde tamamladı. Daha önce de 2015 – 2016 yılları arasında Morhipo bünyesinde görev alan Ömer Yıldırım, profesyonel kariyerine Tikle’de başladı. Sırasıyla Foreks, VRS Corporation, Sahibinden.com, Doğuş Teknoloji, Hürriyet Emlak, Tatilbudur.com’da çalıştı. Ardından Yolcu360’da CTO ve aynı şirket bünyesinde Danışma Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Boyner Ailesi’ne geri dönen Ömer Yıldırım, Morhipo ve boyner.com.tr’nin Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CTO) oldu.