Mezunlarımızdan Haberler

Mezunlarımızın Kariyer İzleri...

Ali Gürgen (BÜ’96)

Bayer Çevre Sağlığında SEEMEA Bölgesi Finans İş Ortağı (Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu & Afrika) olarak çalışmakta olan Ali Gürgen, Çevre Sağlığı Akdeniz & Afrika Ülkeleri Finans Müdürü / EMEA S&OP Liderliği görevine atandı. Gürgen, yeni görevinde Türkiye, İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan dışında Orta Doğu ve Sub Saharan Afrika ülkelerinde finanstan sorumlu olacak. Ayrıca EMEA Bölgesi'nde satış ve operasyon planlama süreçlerine liderlik edecek. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Ali Gürgen, Duquesne Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 20 yıldır Bayer’de Satın Alma, Proje Yönetimi, Tedarik Zinciri ve Finans bölümlerindeki görevlerini yürütüyordu.

Barış Kemal Tezmen (BÜ’10)

Beymen Grup çatısı altında faaliyet gösteren Ay Marka'nın yeni Genel Müdürü Barış Tezmen oldu. Ay Marka finans, satış stratejileri, merchandising, üretim, kiralama iş geliştirme, planlama, e-ticaret, ticari pazarlama, marka yönetimi ve mağaza operasyon departmanları Barış Tezmen'e bağlı olarak faaliyet gösterecek. Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Barış Tezmen, Boğaziçi Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans yüksek lisansı yaptı. Kariyer hayatına PvvC'de Kıdemli Denetmen olarak başlayan Tezmen, bu görevini takiben Turkcell'de Finansal Kontrol ve Raporlama alanında çalıştı. 2003-2012 yılları arasında Yargıcı finans departmanında CFO görevini üstlendi. 2012 yılından günümüze kadar ise Yargıcı Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Seda Tamur Oğralı (BÜ’01)

Pfizer Türkiye İK Direktörlüğüne Seda Tamur Oğralı atandı. 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Seda Tamur Oğralı, 2004 yılında University of Texas'tan Kamu Yönetimi ve Gazetecilik dallarında yüksek lisans diploması aldı. 2008 yılında Pfizer ailesine İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak katıldıktan sonra; Global Tedarik, Satış & Pazarlama Takımları ve Kurumsal Strateji & İş geliştirme birimlerinden sorumlu olarak çalıştı. 2011 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Türkiye İşe Alım Müdürü sorumluluğunu üstlenen Seda Tamur Oğralı, Pfizer'in Global İşe Alım Takımının da üyesi oldu. Oğralı, 2012'den 2015'e kadar Türkiye Eğitim Takımının bir parçası olarak Kıdemli Eğitim & Gelişim Uzmanı olarak çalıştı; 2015-2017 yılları arasında Kurumsal İletişim ve Sağlık Politikaları Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında İK Kıdemli Müdürü olarak Türkiye ve Kafkaslar ve Orta Asya'dan sorumlu oldu. Oğralı, Ocak 2020'den bu yana Doğu Avrupa Bölgesi Eğitim Liderliği görevini üstlenmekteydi.

Ayhan Köksal (BÜ’02)

Castrol Türkiye bünyesinde 16 yıllık deneyime sahip olan Ayhan Köksal, Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörlüğü görevine getirildi. Yeni görevinde Castrol'ün Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya (TUCA) bölgesi kapsamındaki pazarlarının yönetiminden sorumlu olacak Köksal, aynı zamanda Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya bölgesi yönetim ekibine de liderlik edecek. Lisans eğitimini 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Köksal'ın, Yeditepe Üniversitesi'nden Pazarlama Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi bulunmakta. Castrol Türkiye ekibine 2005'te Ticari ve Endüstriyel Satışlar Bölge Satış Müdürü olarak katılan Ayhan Köksal, 2018'den bu yana Castrol Türkiye İndirekt Satışlar Müdürü olarak görev yapıyordu. Kariyeri boyunca Castrol ve BP'de satış ve pazarlama departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev yapan Köksal, 2009'da Distribütör Bölge Satış Müdürü, 2010'da Ticari Araç Yağları Pazarlama Müdürü, 2011-2014 arasında BP Gaz Otogaz Satış Müdürü, 2015-2018 arasında da Orta Asya Pazarları Satış Müdürü görevlerinde bulundu.

Emre Kozlu (BÜ’02)

Philip Morris / Sabancı bünyesinde gerçekleşen atama ile Strateji & Program Yönetimi Direktörlüğü görevine Emre Kozlu getirildi. Emre Kozlu yeni görevinde, şirketin strateji ve iş geliştirme alanlarındaki faaliyetlerinin yönetecek, aynı zamanda şirket içi Proje Yönetimi Ofisi'ne de liderlik edecek. 2003-2006 yılları arasında bankacılık ve yönetim danışmanlığı sektörlerinde görev alan Kozlu, Philip Morris /Sabancı organizasyonuna 2006 yılında katıldı. Türkiye'de; İş Geliştirme ve Planlama, Pazarlama, Satış ve Kurumsal İlişkiler fonksiyonlarında çeşitli roller üstlenen Kozlu, globalde ise Philip Morris Intemational'ın Makedonya'daki iştirakinde Genel Müdür olarak görev aldı. Emre Kozlu atama öncesinde Philip Morris / Sabancı, Batı Ticari Bölgeler Müdürü görevini yürütmekteydi. Emre Kozlu, lisans eğitimini 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde, yüksek lisans eğitimini ise London School of Economics'de tamamladı.

Fisun Koç Doğan (BÜ’99)

Allianz Türkiye'de Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Ekibine Fisun Koç Doğan liderlik edecek. Doğan, Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez'e bağlı İcra Kurulu Üyesi olarak çalışacak. Fisun Koç Doğan, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans programını ve 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Aktüerya Bilimi yüksek lisans programını tamamladı. Kariyerine 1999 yılında Yapı Kredi Bankası'nda Ürün Müdürü olarak başlayan Fisun Koç Doğan sırasıyla; AK Emeklilik, AvivaSA ve Aviva Londra'da ürün yönetimi, planlama ve proje uygulama, pazarlama, strateji ve dönüşüm alanlarında farklı pozisyonlarda görev aldı. 2019 yılından bu yana, AvivaSA’da Doğrudan Satış, Acenteler ve Kurumsal Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Fisun Koç Doğan, Mayıs 2021 itibariyle Allianz Türkiye Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Ekibi Lideri ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevine başladı.

Ahmet Cüneyt Yavuz (BÜ’90)

Arzum'un yeni bağımsız yönetim kurulu üyesi Ahmet Cüneyt Yavuz oldu. Ahmet Cüneyt Yavuz, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitimini tamamladıktan sonra Johns Hopkins Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi alanlarında yüksek lisans yaptı. Kariyerine 1992'de Gillette Türkiye'de başlayan ve 16 yıl boyunca Gillette, Duracell, Oral-B ve Braun markalarının Türkiye, Balkanlar ve İsrail bölgelerinde satış ve pazarlamadan sorumlu olarak yöneticilik yapan Yavuz, 2003'te Gillette Polonya Ülke Liderliğine atandı. 2006'daki P&G satın almasını takiben yeni yapıda 2008 sonuna kadar Polonya ve Baltık ülkelerini yönetti. Ahmet Cüneyt Yavuz, Kasım 2008'den bu yana Mavi'nin CEO'su olarak görevini sürdürüyor.

Murat Atıcı (BÜ’94)

Murat Atıcı, SFS’nin yeni Genel Müdürü oldu. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Murat Atıcı, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve Madrid IE Business School’da MBA yaptı. 1995-1998 yılları arasında Hewlett Packard ile 1998-2001 yılları arasında Cisco’da Müşteri Yöneticiliği görevlerini üstlenen Atıcı; 2001-2002 yılları arasında EMC’nin Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Dijital dönüşüm, mobil teknolojiler, bulut hizmetleri, pazar geliştirme, siber güvenlik, BT stratejileri ve danışmanlık alanlarında özgün ve kapsamlı bir deneyime sahip olan Murat Atıcı; 2002-2007 yılları arasında Sap Türkiye’de Satış Müdürlüğü, 2007-2014 yılları arasında ise Bimsa’da Satış ve Pazarlama Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2014-2016 yılları arasında Oracle Türkiye ve 2016-2020 yılları arasında Samsung Türkiye’de sırasıyla Uygulama Ülke Direktörlüğü ve B2B Mobil Ülke Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Atıcı, son olarak Netaş’ta CEO Danışmanlığı görevini üstleniyordu.