Mezunlarımızdan haberler

Mezunlarımızdan kariyer izleri...

Birsen Çevik Akgünlü (BÜ’96)

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Birsen Çevik Akgünlü, Diageo Kuzey Avrupa Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Kariyerine PwC’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Hewlett Packard’a geçiş yapan Akgünlü, 2001’de British American Tobacco’da Ücret ve Ek Menfaatler Yöneticisi olarak göreve başladı, daha sonra aynı şirkette İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne atandı. 2016’da PepsiCo Türkiye’ye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak geçiş yaptı. 2018’den beri MeyDiageo İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapıyor.

Mustafa Fuat Vardar (BÜ’04)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu Vardar, Doğuş Grubu çatısı altında yer alan Related Digital’in CEO’su olarak atandı. PwC, Accenture, Peppers & Rogers Group, Velox Partners gibi şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık pozisyonlarında çalıştı. Boyner Holding ve Hürriyet Gazetesi’nde de strateji, dijital dönüşüm ve satış geliştirme sorumluluğu rollerini üstlendi. Vardar, dijital dönüşüm, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, müşteri stratejilerinin belirlenmesi, müşteri analitiği, e- ticaret ve çok kanallı şirket stratejileri alanlarında 20 yıla dayanan bir deneyime sahip.

Çağatay Baydar (BÜ’87)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Çağatay Baydar, TEB Faktoring Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Kariyerine Arthur Andersen Türkiye’de başlayan Baydar, daha sonra FactoFinans Alacak Alımı A.Ş, Koç Faktoring A.Ş ve Koç Finansal Kiralama A.Ş gibi şirketlerde çalıştı. TEB Faktoring A.Ş'de 15 yıldır kariyerine devam eden Çağatay Baydar, 2011-2013 ve 2016-2019 arasında Factors Chain International’ın (FCI) başkanlığını da yaptı.

Hüseyin Gayde (BÜ’97)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde 1997'de lisans eğitimini, 1999’da ise yüksek lisans programını tamamlayan Hüseyin Gayde, İş Portföy Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Kariyerine 1999’da bankacılık sektöründe başladı. 2002'de İş Portföy Yönetimi A.Ş Araştırma Bölümü’nde çalışan Gayde, 2010’a kadar Araştırma ve Portföy Yönetimi bölümlerinde çeşitli görevler aldı. Hüseyin Gayde, sermaye piyasalarında 22 yıllık deneyime sahip.

Taner Timirci (BÜ’97)

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Taner Timirci, Vavacars Operasyon Grubu Başkanı olarak atandı. Profesyonel kariyerine 1997’de P&G Türkiye’de lojistik mühendisi olarak başladı. 2007’de Reckitt Benckiser’e dahil olan Timirci, Türkiye ve Dubai’de tedarik zinciri alanında üst düzey yönetici olarak görevine 7 yıl devam etti. Timirci daha sonra Evyap Tedarik Zinciri Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerini devraldı. 2016’da e-ticaret platformu Hepsiburada'nın operasyon grup başkanlığını üstlendi.

Esra Kıvrak (BÜ’89)

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Esra Kıvrak, hızlı servis restoran zinciri sektörünün dinamik markaları Saloon Burger ve PizzaLazza’nın Genel Müdürü oldu. Pamukbank, Bank Ekspres ve Osmanlı Bankası gibi kurumların ardından, 16 yıl boyunca Garanti BBVA bünyesinde farklı yönetim görevlerini üstlendi. Banka bünyesinde Kadın Girişimciliği İnisiyatifi'nin liderliğini de üstlenen Kıvrak, KOBİ Bankacılığı ve Pazarlamadan Sorumlu Direktör görevi sonrasında Alternatif Bank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Bankacılık sektöründeki liderlik görevleri sonrasında Esra Kıvrak Commercial Bank of Qatar ve Dünya Bankası bünyesinde danışman olarak da sorumluluk aldı.

Özgür Uygur (BÜ’01)

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olan Özgür Uygur, Isparta Milli Eğitim Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2002’den beri çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük yapan Uygur, aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitabı Hazırlama Komisyonu’nda da görev almıştı.

Nilüfer Adoran (BÜ’12)

Boğaziçi Üniversitesi Tıbbi Sistemler ve Bilişim Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Nilüfer Adoran, Menarini META Bölgesi İş Operasyonları Direktörü olarak atandı. Adoran, daha öncesinde MSD firmasında Ürün Müdürü, İş Geliştirme ve Portföy Yönetimi Müdürü, İş Geliştirme Ülke Müdürü ve Actavis (Allergan) firmasında Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü görevlerini yürüttü. 2015’te Menarini Türkiye’ye katılan Adoran, son olarak Türkiye’den sorumlu İş Geliştirme ve İş Mükemmelliği Direktörlüğü görevini sürdürüyordu.

Emine Ayşe Kırımlı (BÜ’88)

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu Emine Ayşe Kırımlı, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın yeni genel müdürü oldu. Kariyerine Shell Türkiye'de satış koordinatörlüğüyle başlayan Kırımlı, sonrasında Türk Pirelli’de iş geliştirme müdürü, Garanti Ödeme Sistemleri’nde grup ürün müdürü, Inteltek’te satış, pazarlama ve kurumsal iletişimden sorumlu genel müdür yardımcısı, Praktiker’de pazarlama direktörü ve icra kurulu üyesi, Adel Kalemcilik’te pazarlama, iş geliştirme ve kurumsal iletişimden sorumlu direktör, Zorlu PSM’de pazarlama ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev aldı. Son olarak ise Demirören Medya’ya bağlı gazetelerin pazarlama ve kurumsal iletişim direktörlüğünü üstlenmişti.

Selver Yıldız Küçükkoyuncu (BÜ’05)

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu Selver Yıldız Küçükkoyuncu, DHL Express Türkiye Ticari Birimlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Kariyerine 2004’te Gillette Türkiye Ticari Pazarlama biriminde başlayan Küçükkoyuncu, ardından Beiersdorf Türkiye Ürün Müdürü, Logitech Türkiye’de ise pazarlama müdürü olarak görev aldı. Son olarak Perrigo Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Banu Peker (BÜ’03)

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Banu Peker, Peugeot Türkiye Pazarlama İletişim Müdürü olarak atandı. Kariyerine Toyota Türkiye’de başlayan Peker, burada son olarak Pazarlama İletişimi Birim Müdürlüğü görevini yürüttü. Peker, Citroen Türkiye’de Pazarlama İletişim Müdürü olarak da yer aldı.

Didem Tüzün Dülger (BÜ’04)

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu Didem Tüzün Dülger, Logo Grup Kurumsal Marka ve İletişim Direktörü olarak atandı. Üstlendiği bu rol ile Dülger, aynı zamanda Logo Liderler Platformu'na da dahil oldu. Kariyerine 2004’te Xerox Türkiye'de pazarlama iletişimi uzmanı olarak başlayan Dülger, daha sonra EMC Corporation'da ürün müdür yardımcısı olarak görev aldı. Avea'da dijital ürün yönetimi ve dijital pazarlama ekiplerinde çeşitli görevler üstlenen Dülger, Avea ve Türk Telekom marka birleşmesi sonrası kariyerine Türk Telekom Grubu'nda devam etti. Dülger, Türk Telekom Grubu'nda pazarlama İletişimi alanında farklı alanlarda yönetici olarak görev yaptı.

Banu Gülsün (BÜ’99)

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Banu Gülsün, Roche İlaç Türkiye İnsan ve Kültür Lideri olarak atandı. Mezun olduktan sonra Roche İlaç Türkiye İşe Alım Sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Gülsün, işe alım ve organizasyonel gelişim müdürü, eğitim ve performans yönetimi müdürü gibi pozisyonlarda görev yaptıktan sonra kariyerine Roche Diagnostik Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam etti. 2011’den itibaren iletişim bölümünden de sorumlu olarak insan kaynakları ve iletişim direktörü pozisyonuna atanan Gülsün, en son Roche Diagnostik Türkiye'nin agile dönüşüm sürecini yürüttü. Roche'ta 23 yıldır kariyerine devam eden Gülsün, ayrıca İlaç ve Diagnostik İnsan & Kültür ortak süreçlerinden sorumlu İK Ülke Sorumlusu rolünü de üstleniyor.

Kerem Ciritci (BÜ’04)

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü mezunu Kerem Ciritci, Domino’s Türkiye'nin yeni CEO’su oldu. Ritz Carlton ve Alarko Turizm Grubunda farklı görevler üstlenen Ciritci, 16 yıldır Domino’s bünyesinde çeşitli departmanların liderliğini yapıyordu, 2018’den beri ise Domino’s Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıydı.

Neslihan Döngel Özlem (BÜ’12)

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA programını tamamlayan Özlem, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi Ve Ticaret A.Ş Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Kariyerine Pricewaterhouse Coopers bünyesinde Denetçi olarak başladı. 2009-2013 yılları arasında Sabancı Holding bünyesine katılarak finans uzmanı ve finans müdürü olarak görev yaptı. 2013-2018 arasında Enerjisa şirketinde sırasıyla finansal planlama ve kontrol müdürü, finansal planlama, kontrol ve gelir güvence grup müdürü ve 2018-2019 yılları arasındaysa Enerjisa Üretim İç Denetim Direktörü olarak görev aldı. Özlem, 2019’dan beri Sabancı Holding Planlama, Raporlama ve Finans Direktörü olarak görev yapıyordu.

İpek Sezin Süzmetaş (BÜ’03)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan İpek Sezin Süzmetaş, PepsiCo Türkiye Finans Kıdemli Direktörü oldu. Finans organizasyonunda pek çok farklı görevlerde bulunan ve son olarak PepsiCo Doğu Balkanlar Finans Direktörü olarak görev yapan Süzmetaş, PepsiCo’ya katılmadan önce British American Tobacco’da finansal planlama müdürü olarak çalışıyordu.