Mezunlarımızdan haberler

Mezunlarımızdan kariyer izleri...

Cengiz Zaim (BÜ’03)
Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü mezunu Zaim, Sandoz Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Kariyerine 2004-2010 yılları arasında Eczacıbaşı bünyesinde çeşitli görevler alarak başlayan Zaim, 2010’da Abdi İbrahim’de iş geliştirme müdürü olarak göreve başladı. Zaim, 2019’dan beri Sandoz İlaç’ta profesyonel kariyerine devam ediyor.

Ferhan Özay (BÜ’89)
Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Ferhan Özay, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanlığına seçildi. 30 yıldan uzun bir süredir sigorta ve broker sektöründe çalışan Özay, kariyerine 1991’de ERGO Türkiye'de başladı. 2004’te başladığı Eureko Sigorta'da iki yıl süreyle genel müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2006’da Aon Türkiye'ye İcra Direktörü olarak katıldı. Özay, 2015’ten bu yana Aon Türkiye'nin CEO'luk görevini yürütüyor.

Görkem Oran (BÜ’12)
Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA programını tamamlayan Görkem Oran, Edenred Türkiye Üye İlişkileri ve Ödeme Sistemleri Direktörü oldu. Kariyerine 2007’de HP’de Teknoloji Çözümleri Grubu’nda satış uzmanı olarak başlayan Oran, 2008’de kurumsal hesap yöneticisi oldu. Aynı şirkette birçok pozisyonda görev aldı. Görkem Oran, 2019’dan bu yana Edenred Türkiye Satış Direktörü (CSO) olarak görev yapıyor.

Ayşe Orbay Kaya (BÜ’99)
Boğaziçi Üniversitesi İktisat Yüksek Lisans Programı mezunu Kaya, Hopi Ticari İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. 8.5 yıl süren Finansbank kariyerinde Internet Bankacılığı ve Proje Yönetimi departmanlarında görev alan Kaya, burada proje planlama, strateji ve uygulama süreçlerine liderlik yaptı. 2008-2012 yılları arasında ise Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de e-ticaret, ödeme sistemleri ve Sanal POS ürünlerinin geliştirilmesi ve kurumlara sunulmasından sorumlu yönetici olarak çalıştı.

Ayşe Akbulut (BÜ’06)
Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu Akbulut, Alternatif Bank Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2013’e kadar Türk Ekonomi Bankası Kurumsal Krediler Bölümü’nde farklı pozisyonlarda sorumluluk alan Akbulut, 2013-2015 yılları arasında Royal Bank of Scotland Türkiye Ofisi’nde Kredi Risk Yöneticisi olarak görev aldı. 2017-2018 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Kurumsal Krediler, Garantörlük, Finansal Kiralama ve Proje Finansmanı Bölümü’nde yöneticilik yaptı. 2018’de Alternatif Bank’ta göreve başlayan Akbulut, 2021’den beri kurumsal ve ticari krediler direktörü olarak görev yapıyor.

Barış Sönmez (BÜ’99)
Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu Barış Sönmez, DeFacto Mağazacılık ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı. Kariyerine Danone’de marka yöneticisi asistanı olarak başlayan Sönmez, 9 yıl boyunca şirket bünyesinde marka yöneticisi, marka müdürü ve alternatif kanallar satış müdürü görevlerinde yer aldı. Son olarak 11 yıldan uzun bir süredir Yemeksepeti’nde pazarlama direktörü olarak görev alıyordu.

Ali Emre Sever (BÜ’05)
Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu Sever, Multinet Up Genel Müdürü olarak atandı. Kariyerine Ernst&Young'da kıdemli denetim müdürü olarak başlayan Sever, Philips'te Orta Doğu ve Türkiye'den Sorumlu Kıdemli Finansal Kontrol Müdürü olarak çalıştı. Sever, 2015-2020 yılları arasında Mobiliz Bilgi ve İletişim Teknolojileri A.Ş.’de de çeşitli pozisyonlarda bulundu.

Uğur Dal (BÜ’01)
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Dal, İntermobil Treyler ve Aftermarket Satış Direktörü olarak atandı. 2006’ya kadar Ford Otosan ve 2011’e kadar Temsa’da farklı departmanlarda yer alan Dal, 2011’den bu yana Intermobil Otomotiv’de görev yapıyor.

Selim Özyılmaz (BÜ’05)
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu Özyılmaz, Amgen Türkiye Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü olarak atandı. Kariyerine Peppers&Rogers Group’ta başlayan Özyılmaz, daha sonra Novartis Türkiye'de birçok farklı alanda sorumluluk aldı. Özyılmaz, 2018’de Amgen'e satış ve pazarlama etkinliği kıdemli müdürü olarak geçti. Amgen Türkiye'de görevine nefroloji iş birimi müdürü olarak devam eden Özyılmaz, 2019'dan bu yana da Gensenta Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yapıyor.

Güliz Öztürk (BÜ’03)
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Güliz Öztürk, 2003-2005 yılları arasında Ciner Holding'de görev yaptı. 1990-2003 yılları arasında Türk Hava Yolları'nda (THY) çeşitli pozisyonlarda yer alan Öztürk, 17 yıldır Pegasus bünyesinde çalışıyor. Özyeğin Üniversitesi Havacılık Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olan Öztürk, aynı zamanda Sales Network platformunun şirketlerin satış bölümlerinde kadın-erkek dengesini sağlamak amacıyla çalışan Women in Sales Network (WISN) sosyal projesinde eş başkan olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Burcu Geriş (BÜ’99)
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Geriş, TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Profesyonel iş yaşamına Garanti Bankası’nda başlayan Geriş, 2005’te TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışmaya başladı. Geriş, 2015’te Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Lider unvanına ve 2013’te de Women’s Forum tarafından Rising Talent unvanına lâyık görüldü. 2016-2022 yıllarında Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’sundan biri seçilen Geriş’in, TAV grup şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliklerinin yanı sıra Women Corporate Directors (WCD), Professional Women’s Network (PWN), Global Board Ready Women (GBRW), Global İlişkiler Forumu Genç Profesyoneller Programı gibi birçok programa üyeliği bulunuyor.

Avşar Gürdal (BÜ’09)
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Avşar Gürdal, Mastercard Türkiye ve Azerbaycan'dan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı. Kariyerine Unilever'de başlayan Gürdal, PRG ve Value Partners’da çalıştıktan sonra 2015’te Mastercard Advisors bünyesine katıldı. 2016’da Mastercard Müşteri İlişkileri Yönetimi Direktörü olarak atanan Gürdal, 2019’dan bu yana Mastercard Türkiye Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.