Mühendislik Fakültesi'ne emek verenler ödüllendirildi

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Salonu’nda her yıl geleneksel olarak düzenlenen tören bu sene 20 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi. Törende 20. ve 30. yıllarını tamamlayan öğretim üyeleri ve idari personel kutlanırken, fakülteye yeni katılan öğretim üyelerine de rozetleri takdim edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günay Anlaş’ın açılışını yaptığı törende, Anlaş fakülte hakkındaki güncel bilgileri misafirlerle paylaştı: “Fakültemizde şu anda toplamda 106 öğretim üyesi, 2 öğretim görevlisi ve 92 araştırma görevlisi bulunuyor. 3 öğretim üyesi emekli oldu, 8’i izinde, 4 öğretim üyesi aramıza yeni katıldı ve 2 tane daha katılması için çalışıyoruz.” Prof. Dr. Günay Anlaş’ın açılışının ardından 20. ve 30. yılını dolduran öğretim üyelerine sandalyeleri takdim edildi.

20. yılını dolduran öğretim üyeleri Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Arslan, Makine Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Hasan Bedir olurken, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü İdari Personeli Ali Rıza Kılıç da 20. yılını doldurmuş oldu. Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Kahya’ya da 30. yılını doldurmuş öğretim üyesi olarak Boğaziçi Üniversitesi’nin önceki rektörlerinden Prof. Dr. Kadri Özçaldıran tarafından sandalyesi takdim edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne yeni katılan öğretim üyelerine de Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan tarafından rozetleri takdim edildi. Fakülteye yeni katılan öğretim üyeleri, Makina Mühendisliği Bölümü’ne Dr. Öğr. Üyesi Sertan Alkan ve Dr. Öğr. Üyesi Gülin Vardar, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne Dr. Öğr. Üyesi Fatma Başak Aydemir ve Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne Dr. Öğr. Üyesi Sema Dumanlı Oktar oldu.