Öğrenciler tatbikatta tam not aldı

1.Erkek Yurdu’nda Afad Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi

Boğaziçi Üniversitesi 1.Erkek Yurdu’nda 26.Mart.2015 Perşembe günü gerçekleştirilen Acil Durum - Afad Yangın Tatbikatı yurtta kalmakta olan yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat öncesindeki hazırlık sürecinde 1.Erkek Yurdu’nda kalan öğrencilerden oluşturulan Acil Durum ekipleri Yangın, Arama Kurtarma, İlk Yardım ve Koruma Güvenlik eğitimleri aldılar. Öğrenciler, bu eğitimlerin ardından yine kendi hazırlamış oldukları senaryo kapsamında Afad Tatbikatı’nı gerçek hayata uyarladılar.

Tatbikat sırasında oluşması arzu edilmeyen bir yangın anında; 1.Erkek Yurdu Afad ekiplerinin hem Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki Afad ekipleriyle, hem de İstanbul İtfaiyesi, 112 gibi kurumlarla eş zamanlı biçimde nasıl iletişim kurulması gerektiği uygulamalı olarak gözlemlendi.

Ayrıca tatbikat boyunca, profesyonel yardım ekipleri olay yerine ulaşmadan yurt binasının hızlı ve aynı zamanda sağlıklı bir biçimde boşaltılarak tüm bina paydaşlarının Acil Toplanma Bölgesine tahliyesi başarıyla yerine getirildi.