RC’68 mezunlarından Boğaziçi Üniversitesi’ne anlamlı bağış

Robert Kolej Yüksek Okulu 1968 yılı mezunları, 17 Eylül 2019 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle, daha önce Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na yapılan şartlı bağışla birlikte toplam 90.662 TL tutarına ulaşan fonu Boğaziçi Üniversitesi’ne bağışladı. RC’67 mezunları tarafından Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde başlatılan “50. Yıl Fonu” kapsamında yapılan bağış, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim gören ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere karşılıksız burs olarak verilecek.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başlatılarak gelenekselleşen “50. Yıl Mezuniyet Töreni” kutlamaları, 150 yılı aşkın tarihiyle Boğaziçi Üniversitesi’nin köklerini oluşturan İstanbul Robert Kolej Yüksek Okulu’nun mezunlarını her yıl bir araya getiriyor. Seçkin eğitim ve öğretim anlayışı başta olmak üzere spor ve sanat faaliyetleri, öğrenci kulüpleri etkinlikleri, şeffaf öğretim üyesi ve öğrenci ilişkileri gibi Robert Kolej Yüksek Okulu’nda tohumları atılan gelenekler, mezunlarla yakın ilişkilerini sürdüren Boğaziçi Üniversitesi tarafından da devam ettiriliyor.

Robert Kolej Yüksek Okulu 1967 yılı mezunları tarafından başlatılan ve Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde sürdürülen “50. Yıl Fonu,” artarak devam eden mezun-üniversite iş birliğinin ve yakınlaşmasının bir simgesi olarak RC’68 mezunları tarafından devam ettirildi. Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), Boğaziçi Üniversitesi Vakfı (BÜVAK) ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Ofisi iş birliğinde düzenlenen “50. Yıl Mezuniyet Töreni”nde bir araya gelen Robert Kolej Yüksek Okulu 1968 yılı mezunları, RC’68 adında oluşturdukları “50. Yıl Fonu”nu 17 Eylül 2019 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’a takdim etti.

Toplantıya RC ‘68 sınıfını temsilen Engin Uysal, Prof. Dr. Günay Kocasoy, Prof. Dr. İlsen Zeynep Önsan, Cemal Beşkardeş ve Cengiz Buyurgan; Boğaziçi Üniversitesi’ni ve BÜVAK’ı temsilen sırasıyla, Rektör Prof. Dr. Mehmed Özkan, Prof. Dr. Zafer Yenal, Elvan Zihnioğlu (BÜVAK Genel Müdür Yardımcısı), Pelin Mirasyedi (BÜVAK Kaynak Geliştirme Koordinatörü) , Mezunlar Ofisi’ni temsilen ise Nilgün Orhan(BÜ Mezunlar Ofisi Koordinatörü) katıldı.

Toplantıda RC’68 mezunları adına konuşan Engin Uysal, “İstanbul Robert Kolej Yüksek Okulu 1968 mezunları olarak Boğaziçi Üniversitesi adı altında daha da gelişen ve büyüyen okulumuzla sevgi ve gönül bağımızı artan bir şekilde sürdürmeye ve bu kapsamda gelenekselleşme yolunda olan 50. Yıl Fonu’nu devam ettirmeye ve zamanla artacak şekilde desteklemeye kararlıyız. Sınıf arkadaşlarımızın gönüllü katılımıyla oluşturulan bağış fonu yeni bir sürecin başlangıcı olacaktır,” ifadelerini kullandı. Uysal ayrıca 50. Yıl mezuniyet kutlamalarında destek olan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, Prof. Dr. Zafer Yenal, BÜMED, BÜVAK ve Mezunlar Ofisi çalışanları ve yöneticilerine de RC’68 sınıfı adına teşekkür etti.