Sarıtepe Kampüsü’nde hazırlık öğrencileri danışmanlarıyla buluştu

Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde öğrencilere yönelik destek ve koordinasyon faaliyetleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Danışmanları öğrencilerle buluştu.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Danışmanları, “Hazırlık öğrencilerine destek ve koordinasyon faaliyetleri” kapsamında 5 Aralık’ta Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde öğrencilerle bir araya geldi. Hazırlık öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği faaliyet çerçevesinde danışmanlar, öğrencilerin lisans eğitimleri boyunca karşılaşacakları birçok konuya değindi.

Hazırlık öğrencileri; lisans eğitimleri süresince alacakları dersler, ders seçim prosedürleri, yurt dışı değişim programları gibi başlıca akademik konuların yanı sıra, kariyer planları, zamanı verimli kullanma, sosyal aktiviler ve kulüpler hakkında da danışmanlarının deneyimleri çerçevesinde bilgilenme şansı yakaladı. Hazırlık öğrencilerinin bölümleriyle ilişkili birçok konunun yanı sıra Kilyos Sarıtepe Kampüsü’ndeki sosyal olanaklara ve gelecek planlarına dair danışmanlarına soru sorma fırsatı bulduğu etkinlik, ikram ve yan flüt performansı ile son buldu.

Öğrencilerce farklı beklenti ve taleplerin de dile getirildiği buluşma çerçevesinde hazırlık öğrencilerinin izlenimlerini aldık.

Elif (Psikoloji):

Benim açımdan gayet verimli bir buluşma oldu. Özellikle ikinci dil eğitimi ve Erasmus planlarıma dair bilgi edinme fırsatı edinme fırsatı buldum. Danışmanımızın fikirlerini, ders yükümüzün nasıl olacağını ve kendi gelecek planlarımız için neler yapmamız gerekeceğini öğrenmek açısından oldukça faydalı bir gün olduğunu düşünüyorum.

Çağla (Fizik):

Ben Hatay’dan Boğaziçi Üniversitesi’ne geldim. Hem üniversite hayatı hem de şehir benim için yeni. O yüzden buluşma benim için çok verimli geçti. Bölüme geçtiğimizde neler yapmamız gerektiğine dair birçok fikir alma fırsatı bulduk.

Ecem (Felsefe):

Danışmanımız birçok konuda bize yardımcı oldu ve sorularımızı yanıtladı. Bizim için buluşma bu açıdan önemliydi diyebilirim. Ben not ortalaması ve erasmus olanaklarına dair bilgi alabildiğim için çok memnun kaldım. Aslında birçok konunun da bölümümüzün sitesinden kolayca bulunabilir olduğunu fark ettim.

Emre (Fizik):

Ben Kırşehir’den geldim. Şahsen Kilyos Kampüsü’nde şimdiye kadar bir ulaşım sıkıntısı yaşamadım, ancak bu İstanbullu olmamamdan kaynaklanıyor olabilir. Bana göre kampüsteki önemli sorunlardan biri yurtlara giriş-çıkış saatlerimiz. Özellikle biz diğer şehirlerden gelen öğrenciler olarak sürekli kampüste yaşadığımız için bu konuda daha esnek bir sistem bizim açımızdan daha iyi olabilir. Buluşmadan ise gayet memnun kaldım. Bölüme geçtikten sonra karşılaşacağım birçok konuyla ilgili bilgi edindim. Danışmanımız aklımıza takılan birçok noktada fikir sahibi olmamızı sağladı.

Haber: Sinan Cem Deveci/Kurumsal İletişim Ofisi

Fotoğraflar: Kenan Özcan