SineBU perdesinde 6 yeni film

Kampüs içinde sinemanın en iyi örneklerine yer veren SineBU, 22 Haziran’dan itibaren önümüzdeki iki hafta boyunca tam 6 filme ev sahipliği yapıyor.YOU WERE NEVER REALLY HERE ayın en güçlü seyirliği diyebiliriz. Cannes'da en iyi senaryo ödülünü alan filmin yönetmenini 'We Need To Talk About Kevin' filminden hatırlayacaksınız. Heyecan, gerilim ve dramın zor bir araya gelebildiği arthouse türünde bu anlatıyı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

MR GAY SYRIA İstanbul lokasyonu üzerinden Suriye mülteci krizine LGBTI+ penceresinden bir bakış atıyor. Sarajevo Human Rights ve Torino International Gay and Lesbian FF ödüllü MR GAY SYRIA Altın Portakal yerine yapılan 'Ulusal Yarışma'da da SİYAD en iyi film ödülünü aldı.

BORG McENROE seyircisini salondan ayrılırken mutlu eden dinamik, keyifli ve tempolu bir spor-drama-biyografi anlatısı. Film gücünü efsanevi 1980 Wimbledon turnuvası atmosferi ve aynı turnuvanın final maçından alıyor. Az görünen bir örnek olarak, drama ve spor üzerine iyi bir tat yakalamış film bazı eleştirmenlere göre final maçına fazla odaklanmış olsa da; sporcuların yetiştirilmesine ve kariyerlerinin sonraki dönemleri üzerine sürükleyici ve başarılı bir akış kotarmayı biliyor.

THE WORKSHOP 2008'de CANNES'da Altın Palmiye alan yönetmen Laurent Cantet imzalı bir anlatı. Senaryosunda Kalp Atışı Dakikada 120 filminin senarist ve yönetmeni Robin Campillo'nun da katkısı olan film beyaz ırk üstünlüğü tartışmaları ışığında Fransız gençliği ve sanatta üretim-kurgu ilişkilerindeki vahşi tabiat üzerine söylem üretiyor. Cannes'da belli bir bakış bölümünde gösterilen bu güçlü filmi kaçırmayın.

HEWNO BERENG / RENKSİZ DÜNYA 90lar Diyarbakır'ının atmosferinde ruhunda tahribat yaratılan bir çocuğun hayatını perdeye taşıyor. Film Ankara Film Festivali'nde en iyi film ve senaryo dâhil tam 6 ödülü yönetmenine kazandırıyor.

DÜŞ KIRGINLARI pişmanlık ve ölüm üzerine konuşan, ege sahil kesimi motifli bir ilişki-aşk anlatısı. Yazar Mehmet Eroğlu'nun aynı isimli romanından uyarlama olan film yönetmen Selim Güneş'in 'Kar Beyaz' filminden sonraki ikinci eseri.


https://sinebu.boun.edu.tr/