SineBU perdesine yaz ödüllü filmlerle geldi

Haziran ayında SineBU perdesi yetenekli hikaye anlatıcılarının elinde şekillenmiş filmler ile sinemaseverleri, serin coğrafyalara götürüyor. Evolution, Belgica, Chronic, The Wait ve Rams filmleri ile SineBU bu ay da ödüllü filmler ile dolu olacak.
Belgica

Chronic
Evolution
The Wait

SineBU Haziran ayına Lucile Hadzihalilovic’in yönetmenliğini üstlendiği, 2015 yapımı bir dram filmi olan Evolution ile başlangıç yapıyor. San Sebastian ve Stockholm Film Festivalleri’nden ödüllü olan Evolution, sadece kadınlar tarafından yetiştirilen çocukların hikayesini anlatıyor. Haziran’ın ilk iki haftası vizyonda olacak film, bu ayın kaçırılmaması gereken deneyimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ay SineBU’da ayın en güçlü yapımlarından bir diğeri Belgica. Dinamik bir kurguyla sinemaseverleri müziğe ve eğlenceye doyurmaya gelen film, izleyicileri Belçika’nın en havalı barıyla tanıştırıyor. Belgica, dünya bağımsız sinemasının en etkin festivali olan Sundace Film Festivali’nde yönetmeni Felix von Groeningen’e en iyi yönetmen ödülünü de kazandırdı.

Geçtiğimiz ay ön gösterimiyle perdede olan ve Cannes’da en iyi senaryo ödülünü almayı başarmış Chronic, Haziran ayında SineBU izleyicilerinin beğenisine sunuluyor. İçsel çelişkilerin ve yakın çevre ile temasların ustalıkla örüldüğü bir hikaye vaat eden Chronic’İn yönetmen koltuğunda ise Michel Franco oturuyor.

Çok beğenilen Youth ve The Great Beauty filmlerinin yönetmeni Piero Messina, bu ay da The Wait filmi ile SineBU perdesinde olacak. Venedik Film Festivali’nde üç ödülle dönen The Wait, sürükleyici hikayesini iki kadın üzerinden kurguluyor. Bu ay merakla beklenen filmlerden biri olan filme, oyuncu performansları ve Sicilya atmosferi oldukça katkıda bulunmuş görünüyor.

Haziran ayının son yeni filmi Rams ise bu ay ön gösterimle vizyonda olacak. Yönetmen Grimur Hakonarson’a birçok festivalden en iyi film ödülü kazandıran Rams, iki kardeş üzerinden koskoca bir coğrafyanın öyküsünü perdeye taşıyor.

Hıtchcook Truffaut, The Second Mother ve Toz Bezi filmleri ise, karşılaştıkları yoğun ilginin üzerine Haziran ayında da sinemaseverler ile buluşmaya devam edecek.

Detaylı Program için: http://www.sinebu.boun.edu.tr/

  • Chronic
  • Evolution
  • The Wait