Yılın en çevrecileri ödüllerini Boğaziçi’nde aldı

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) tarafından düzenlenen Boğaziçi Çevre Ödülleri 15 kategoride sahiplerini buldu. Ödüllerin kazananları yaklaşık 59 bin katılımcının oylarıyla belirlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) tarafından düzenlenen Boğaziçi Çevre Ödülleri 11 Mayıs’ta Güney Kampüs Albert Long Hall’de düzenlenen törenle 15 farklı kategoride verildi.

“KATILIM, KAPSAM VE DEĞERİYLE SAYGIN BİR ÖDÜL OLDU”

Törenin açılışında konuşan BUEC Başkanı Sefa Sağdıç, alanında saygın ödüller verdiklerini belirtti. 58 bin 143 katılımcının oyuyla ödül sahiplerinin seçildiğini ifade eden Sağdıç, “Bu sene 60’ncı yaşını dolduran BUEC, 1962 yılında mühendisliğin ve teknolojinin çeşitli dallarını sevdirme amacıyla büyüklerimiz tarafından kuruldu. Bugün ise Boğaziçi'nin zengin sosyal ve kültürel ortamını oluşturan en önemli öğrenci kulüplerinden birisi. 1997 yılında ise IEEE Öğrenci kolu olarak global bir vizyon kazandı. Gerçekten katılımıyla, kapsamıyla ve değeriyle saygın bir ödül oldu. 58 bin 143 katılımcı oyunun yanı sıra jüri komitesinde yer alan değerli akademisyenlere, çevre araştırmacılarına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Yılın En Yeşil Kampüse Sahip Şirketi Siemens, Yılın Çevreci Start-Up'ı Köstebek Elektronik Atık Toplama, Yılın Çevreci Sivil Toplum Kuruluşu TEMA, Atık Yönetimini En İyi Yapan Şirket TUSAŞ seçildi.

Biyoenerjiyi En İyi Kullanan Şirket ödülüne ITC Türkiye, Yılın Çevreci Ünlüsü ödülüne MaNga, Yılın Çevreci Ürünü ödülüne SuCo, Yılın En Çevreci Mobil Uygulaması ödülüne İşCep ve Yılın Çevreci Markası ödülüne ise Eti layık görüldü.

BUEC Teşvik Ödülü Eskişehir Fatih Fen Lisesi'ne verilirken, Yılın Çevreci Medya Kurumu ödülü ise NTV’ye verildi. BUEC Özel Ödülü’nün sahibi Fazıl Say oldu. Törene babasının vefatı nedeniyle katılamadığı belirtilen Fazıl Say'ın teşekkürlerini ilettiği görüntülü video mesajı da katılımcılara gösterildi.